Reklam

Yeni Malatyaspor resmi bitiş ilanını yaptı

Geçtiğimiz gün bir toplantıda bir araya gelen Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Teknik Direktör Sumudica ve futbolcular resmen takımın bitişini ilan ettiler. 

 Yeni Malatyaspor resmi bitiş ilanını yaptı
Editör: Malatya Haber
04 Şubat 2022 - 20:20
Geçtiğimiz gün bir toplantıda bir araya gelen Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Teknik Direktör Sumudica ve futbolcular resmen takımın bitişini ilan ettiler. 

İLK SÖZ BAŞKAN GEVREK İÇİN…

Söze “8 Yıldır burada başkanlık yapıyorum. Anadolu takımlarının öz kaynakları ile dönmesi mümkün değil, siyasilerin ve iş adamlarının destek olması lazım. Fakat biz bu desteği Malatya’da alamadık” diyerek başlayan başkana şunları sormak lazım.

-    Madem 8 yıldır yönetiyorsun devam et. UEFA’ya gittiğin sezonda destek yoktu, bugünde yok ne fark ediyor ki? 

-    Paran yoksa, destek te alamıyorsan istifanı verirsin, kulübü yönetecek adam çıkar ortaya. Sonuçta senin babanın malı değil ki. Hala orada durmakta neden ısrar ediyorsun?

-    İki üç oyuncun parlayınca hemen satmayı ve takımın iskeletini bozmaya biliyorsun peki sıkışınca neden sattığın oyuncuları geri getiriyorsun?

-    Pandemi girdiğinde takımı küme düşürdün. Hükümet aldığı kararla TFF’ye küme düşme olmasın talimatı verdi ve ligde kaldınız. Kayserispor’da aynı durumu yaşadı ve onların başkanı bir kadın… Futbol tecrübesi bile yok. Aldığı önlemler, transferle bugün senin yaşadığı korkuyu yaşamıyor. Sen bu işi çocuk oyuncağı mı sanıyorsun da İrfan Buz ile tekrar takımın geleceğini riske atıyorsun?

-    Reklam alacağımız yere siyasiler vermeyin diye baskı yaptığını söylüyorsun. Kim bu siyasi neden adını vermiyorsun. Seninle uğraşan MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu başka kimse yok. Neden ismini vermekten kaçıyorsun?

-    Kimse kulübe destek vermiyorsa bırakıp gitmek yerine, siyasileri ve belediye başkanlarını kamuoyunun önüne atmak sence ne derece ahlaki?

-    Kimse aday olmasın diye tüzükle oynaman, başkanı olduğun sivil toplum örgütündeki insanları kulüple bir alakası olmadığı halde üye yapman ve paralarını cebinden ödemen ne kadar doğru bir davranış?

-    Eski kulüp borçlarından dolayı battığı için Yeni Malatyaspor tüzüğünde kulüp borçlandırılamaz, şahıslar borçlanır ibaresini neden kaldırıp kulübü milyonlarca borcun altına soktun?

GELELİM ŞOVMEN HOCA SUMUDİCA’YA…

Gaziantep FK’da ki başarılı sürecinden hafızalara kazınan Sumudica aynı başarıyı, Kayseri ve Çaykur Rize ekiplerinde gösteremediği için kovulan ve tekrar ülkesine gönderilen bir teknik direktör. Gaziantep’de başarılı sürecinde de yalan yere yok şu kulüp bana milyonlar teklif ediyor, yok çin kulüpleri ve arap kulüpleri milyarlar teklif ediyor diye aklı sıra şark kurnazlığı yaparak yönetimin daha fazla ücret vermesi için baskı yapmış ama Gaziantep FK bu durumdan rahatsız olup göndermişti. 

Ayağının tozuyla geldiği haftalarda hem Adana Demir deplasmanından ardından iç sahada oynanan Altay galibiyetleri ile 6 puanı kapan Yeni Malatyaspor ve kendisi bir anda işlerin bu kadar kolay olmasının verdiği rehavetle rahat demeçler vermekten geri kalmadılar. Hatta “ Oyuncu grubum verdiğim tüm direktifleri birebir uyguluyor, hayretler içerisindeyim” gibi bir açıklamada bulunmuştu. Birkaç mağlubiyet serisinin ardından bu defa bu açıklamaların yerini, “ Takımda en fazla 5-6 oyuncu var diğerleri işe yaramaz, acilen devre arasında 6-7 oyuncu alınmalı yoksa ben duramam” açıklamaları almıştı. 

Devre arasında oyuncularda geldi bu defa “ 3 aydır maaş alamıyorum. Bazı oyuncularım 5-6 aydır maaş almıyor. Gidin Belediyenin kapısına para isteyin. Para yoksa futbolda yok” şeklinde haddini aşan açıklamalarda bulundu. 

Sumudica’ya sormak lazım geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluşa “ Malatya’ya gelmekle hata ettim” şeklinde açıklamalarını sormak lazım. Her zaman papaz pilav yemez. Bazı takıma gidersin iyi sezon çıkarırsın, bazısında kötü günler geçirirsin. Hayatın içinde olan gerçekler. İşine gelmiyorsa çık git. Bu takımın kalması yada düşmesi seni bağlayan bir olay değil. Takıma gücün yetmiyorsa tekniğin yoksa seni orada tutan kimse olmaz. Başkanın ağzıyla konuşup sorunları halı altına süpürmen gerekmez. 

GELELİM SADIK VE ADEM VE OYUNCULARA…

Sadık Yeni Malatyaspor’dan gittiğinden bu yana eski performansını mumla arayan oyunculardan biri. Fenerbahçe’de yedek kalarak iyice kendini bitirmesine rağmen Adil Gevrek’in büyük bir hata yaparak takıma geri getirdiği ve bir çok puan kaybına vesile olan oyuncuların başında geliyor. Bugün bir şey söyleyecek en son kişidir. 
Adem Büyük geçtiğimiz sezon rüya gibi bir sezon geçirdi. 20 gol ve 6 asist ile güzel bir sezon bitiren Kaptan Adem Büyük’ün sözleşmesi 2024 yılına kadar uzatılmıştı. O sözleşmenin ardından Adem’de başlayan düşüş bir türlü bitmedi. Aldığı cezalar, kırmızı kartlar, performansındaki düşüş takımın bugün bu noktalara gelmesindeki en büyük ikinci etken. Toplantıda açıklamalar yapmayı biliyor ama atalarımızın sözünü unutuyor. İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır.

Diğer oyunculara değinecek olursak da zaten gönderilenler vasatı aşamayan oyunculardı. Tetteh’in sakatlıkları, Hafez’in katkı azlığı, defans ve kaleci Ertaç’ın form düşüklükleri takımın şu anki durumunun en büyük özetidir. Mustafa Eskihellaç gibi 3-5 oyuncu canını dişine taksa emin olun galibiyet serilerini görmemiz içten bile değil. Maaş alamamak tabi ki motivasyon düşürür ama şunu sormak lazım “ Maaş alırken aldığınız başarı nerede kardeşim?” ligin sonu geliyor alınan puan 16!... 

Bu sezon bu takım gidici. Bu saatten sonra bir mucize olmadıkça hiç kimse bu takımı kurtaramaz.