Reklam

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman Skandala İmza Attı

Yeni Malatyaspor Başkanı Hacı Ahmet Yaman sosyal medyaya düşen videosunda skandal nitelikte sözleriyle tepki topladı. 

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman Skandala İmza Attı
Editör: Malatya Haber
09 Eylül 2022 - 11:19
Yeni Malatyaspor Başkanı Hacı Ahmet Yaman sosyal medyaya düşen videosunda skandal nitelikte sözleriyle tepki topladı. 

BAŞKAN ANA AVRAT DÜZ GİTTİ!

Geçtiğimiz hafta oynanan iç saha maçının ardından bir grup ile sözlü ve küfürlü münakaşaya giren Yeni Malatyaspor Başkanı Hacı Ahmet Yaman “ Senin Avradını S*rim” şeklinde ağır küfürler sarf ettiği kişi yada kişilerin kim olduğu bilinmezken Yeni Malatyaspor kulübünü temsil eden başkan koltuğundaki şahsın kalitesi ve ahlakı tartışmalara yol açtı. Kulis bilgilerine göre Hacı Ahmet Yaman isimli şahsa görevin Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından verildiği iddia ediliyor. 

Şehrin Valisi ve Belediye Başkanı nasıl bu insanları araştırıp bir şehri temsil eden kurumun başına getirebiliyor anlaması gerçekten güç bir durum. Her önüne gelen kurumların başına getirilirse şehrin imajı ve vizyonu ne olur varın siz düşünün.

Spor’un centilmenlik ve fair play ilkesinden son derece uzak, bırakın kulüp başkanlığını normal hayatta bile ağza alınmayacak galiz küfürlerin sarf edilmesi Yeni Malatyaspor başkanına ve kulübe yakışmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim" sözünden anlaşılacağı üzere spor her zaman ahlaki çerçevede yürütülmesi gereken bir aktivite olmalıdır. 

Her ne sebeple olursa olsun kulübün başkanı, teknik direktörü, futbolcusu yada çalışanı takım ve Malatya şehrini temsil ettiği gerçeğini unutmadan bu doğrultuda ettiği her söze dikkat etmelidir. 

Malatya Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı derhal bu şahsı çağırıp uyarmalıdır. Kamuoyundan özür dilenmelidir. Aksi takdirde bu çirkin eylemlerin ardı arkası kesilmeyecektir. 

KAYNAK: VİDEO'DA YER ALAN KÜFÜRLERİN YAYIN POLİTİKAMIZ GEREĞİ YAYINLAYAMAK İSTEMİYORUZ. HUKUKİ SÜREÇTE DELİL GÖSTERİLEBİLİR. HERHANGİ BİR KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTMEDİĞİMİZİ ÖNEMLE DUYURURUZ. 

GÜRKAN VE ŞAHİN'İ YANILTAN PROFİL

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyaret esnasında şu sözleri kullanmıştı. “ Sayın Valimizle birlikte yeni yönetimimizi tebrik etmek ve ziyaret etmek için kulübümüzü ziyaret ediyoruz. Sayın Başkanın şahsında bütün yönetimi kutluyoruz, görevlerinde başarılar diliyoruz. Yönetimin aldığı görev ağır ve sorumluluğu yükümlülüğü çok zor bir görev. İnşallah bu görevi en güzel şekilde götürecekler. Sayın Valimizin de ifade ettiği gibi biz Malatya olarak yönetimimizin yanında olacağız. Doğru işlerin hep destekçisi olacağız. Bir yerde başarısızlık varsa orada farklı, toplumun tasvip etmediği işler vardır. Manevi iklim anlamında baktığınızda en kötü şartlarda dahi eğer orada iyi niyet, hasbilik varsa orada başarı kaçınılmazdır. Karşınızdaki rakip ne kadar güçlü olursa olsun başarı elde edilmemesi mümkün değildir. Ben yeni yönetimdeki arkadaşlarımızın niyetinin hayır olduğunu biliyorum. Arkadaşlarımız geldiler ve zor şartlarda kulübü aldılar.” Dedi. 

Vali Hulusi Şahin ise, “ Biz, Büyükşehir Belediye Başkanımızla aynı çizgide, aynı şeyleri düşünüyoruz beraber inanıyoruz ki yeni yönetimle beraber Malatya tekrar toparlanacak. Toparlanma sürecinde önce yapılandırmasını yapacak, sonra kulüp düze çıkacak ardından da tekrar ait olduğu yere süper lige dönecektir. Ben bunun potansiyelini ve gücünü Malatya’da görüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Valiliğimiz, Malatya’nın tüm paydaşları takımımızla beraberdir. Ben inanıyorum ki iyi niyetiyle çalışan herkese Allah yardım eder. Dolayısıyla göreve gelen arkadaşlarımız iyi niyetiyle çalışıyorlar. Başarılı olmamaları için hiçbir sebep yok.