İtirazım Var!
Zehra Çavuşoğlu

Zehra Çavuşoğlu

Zehra'nın Penceresi

İtirazım Var!

12 Şubat 2018 - 13:26

Birileri sürekli bize neler yapmamız gerektiğini söylese, yönlendirmeye çalışsa, kendi isteklerini yaptırtmak için ısrarcı olsa ne yaparız acaba hiç düşündünüz mü?

Bazılarımızın yapısı buna müsaittir söylenileni yapar, bazıları farkında olmadan yapar, bazıları idare etmek için yapar, bazıları itiraz etse de yapmak zorunda kalır, yapmayan var mı bilmiyorum ?

Ben karşınızdakine hayır diyebilmekten bahsetmiyorum, o da çok ayrı ve uzun bir konu aslında. Ben yakın çevrenizdekilerin sürekli onların söylediği gibi davranmanızı istemelerinden  bahsediyorum. Aileniz, akrabalarınız, arkadaşlarınız ya da iş çevrenizdekilerden. Hani siz evinizde vazodaki çiceği sehpanın üzerine koyarsınız da, birinin size aynı vazoyu masanın üzerine koysana demesinden, veya yemek yaparken patatesleri elma  dilim doğramışsındır da annenizin niye kare doğramadın demesinden, bir yere giderken üzerine giydiklerini beyenmeyen eşinin niye bunu giydin başka bir şey yok mu demesinden bahsediyorum.

Hakikaten bu sevgi mi, yakınını düşünmek mi, baskın olmaya çalışmak mı ? Ben karar veremedim, içinden çıkabilen varsa bana da açıklasın lütfen. Yaşlısı, genci birilerinin hayatlarına müdahale  etmeye o kadar alışmışlar ki hep kendilerinin dedikleri gibi olsun istiyorlar. İnsanlar robot mu, kendi kişilikleri yok mu, ya da beyinlerini kullanmayı bilmiyorlar mı? Senin doğruların herkes için geçerli mi ? Bırakın insanlar istedikleri gibi davransınlar, boğmayın kimseyi…

Sizi bilmem ama benim yakın çevrem bunları dile getirdiğimde hiç üzerlerine alınmıyorlar, örneklerle açıkladığımda da “sana öyle geliyor, biz hiç öyle bir şey yapmıyoruz” diyorlar

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar