Malatya Değişime Göz Kırptı!
Mysterious and Brave

Mysterious and Brave

Malatya Değişime Göz Kırptı!

06 Nisan 2018 - 14:09

Malatya Değişime göz kırptı. Dedim çünkü artık tabiri caizse “Eski Berbere Traş olma” dönemi bitmeliydi.

Birkaç gün önce yapılan Ticaret Sanayi Odası seçiminden bahsediyorum.

Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun zaferiyle sonuçlanan seçim bir çok soruyu da beraberinde getirdi.

Tabiki bunlardan en önemli olanı Ekonomi – Siyaset ilişkisi.

AK Parti ilk teşkilatından tutunda, vekili hatta ve hatta bakan Bülent Tüfenkci’ye rağmen kazanılan bir başarı ortada mevcut.

Bu dengeler ne kadar sarsılır, 2019 da yapılacak olan seçimde ne kadar sandığa yansır? bunu en az sizler kadar bende merak etmiyorum değil.

Oğuzhan Ata Sadıkoğlu gerek genç bir işadamı oluşu gerek aktif ve enerjik oluşunun Malatya Ticari Potansiyeline yeni bir ivme katacağını ümit ediyorum. Özellikle de Kayısı için, taban fiyatının oluşmasından tutunda, Depo sistemi ve ihracat ayağı çok önemli bir olay. Zaten Sadıkoğlu’nun projeleri arasında bunları iyileştirici bir takım vaatların olduğunu biliyorum. Yine kendisinin ifade ettiği 10 yılda Malatya ihracatının yerinde sayması bence güzel şehrimiz için kayıp bir 10 yıl anlamına geliyor. Spordaki başarımıza birde ekonomik başarı katarsak inanıyorum ki şehrin kaderi az da olsa değişecektir. Gönül ister gelecek seçimde yeni yüzler ve başka partilerle şehrimizi temsil eden siyasilerimiz de olsun ama bu o kadar kolay görünmüyor. Tepeden gösterme adaylarla kimse istemeden de olsa ampüle oyunu basıyor.

TSO Değişiminin öncelikle sevgili başkan’a ardından Malatyamıza hayırlı olmasını dilerim.

Darısı koltuğuna kök salmış ve Malatya’nın geleceği için adeta kambur oluşturan Malatya Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Şevket Keskin’e diyorum.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar