Reklam
Reklam

Yalçın Ayhan'dan Yeni Malatyaspor'a Ağır Sözler

Yeni Malatyaspor'un başarılı defans oyuncusu Yalçın Ayhan takımdan ayrılıyor sebebi ise alışagelmiş sorun...

Yalçın Ayhan'dan Yeni Malatyaspor'a Ağır Sözler
Editör: Malatyadan
29 Kasım 2017 - 09:55

Yeni Malatyaspor'da savunmanın tecrübeli ismi Yalçın Ayhan, disiplinsiz davranışları gerekçe gösterilerek süresiz kadro dışı bırakılmıştı. 36 yaşındaki tecrübeli stoperin Erol Bulut ve Adil Gevrek'in ortak kararı sonrası kadro dışı bırakıldığı öğrenilirken, yönetimden kadro dışı cezasının içeriğiyle ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Herkes ne olup bittiğini merak ederken Yalçın Ayhan'dan olayın aslına ilişkin açıkmalar geldi. 

ADİL GEVREK SÖZÜNDE DURMADI!Yalçın Ayhan’ın kadro dışı bırakılmasının ardındaki skandal ortaya çıktı. Takıma sürekli kaptan Yalçın üzerinden sözler veren, ancak yerine getirmeyen başkan Adil Gevrek, Beşiktaş maçı öncesi de tecrübeli futbolcuyu toplantı yapmak için çağırdı. Ancak yabancı oyunculara maç öncesi ödeme yapılırken yerlilere ise yapılmadı ve oyuncular isyan bayrağını açıp, Beşiktaş maçının son idmanına çıkmadı.

Son kazanılan Trabzonspor maçının primlerini de ödemediği öğrenilen Gevrek’in oyuncuları ikna etmek için konuşmak istediği Yalçın Ayhan’ın ise “Artık yalan dinlemek istemiyorum” diyerek toplantıya katılmadığı belirlendi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Yeni Malatyaspor yönetimi deneyimli stoperi kadro dışı bırakma kararı aldı. İşin skandal kısmı da tam olarak burada başlıyor. Maçtan önce alınan bu karar 35 yaşındaki futbolcuya hemen değil, kritik Beşiktaş mücadelesinin ardından bildirildi.

OYUNCULARDAN PROTESTOEvkur Yeni Malatyaspor’da Yalçın Ayhan’ın Beşiktaş maçı sonrası süresiz kadro dışı bırakılması takımada yansıdı.

Yönetimin ani kararıyla Yalçın Ayhan’ın süresiz kadro dışı bırakılması sonrası bazı oyuncular protestoda bulundu. Antrenmana çıkmayan futbolcular, kararı protesto ederken, teknik heyet büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Sportif direktör Ali Ravcı ile teknik direktör Erol Bulut, oyuncularla konuşarak krizi çözdü ancak yaşanan durumun Osmanlıspor ile oynanacak kupa, ardından da Teleset Mobilya Akhisarspor ile 14.haftada oynanacak lig maçına nasıl yansıyacağı merak konusu oldu.

YALÇIN 1 HAFTALIĞINA AYRILDIYalçın Ayhan’ın süresiz kadro dışı bırakılmasının ardından bir hafta izin aldığı öğrenildi. Yönetimin tecrübeli oyuncuyla ilgili alacağı karara göre Ayhan ya altyapıyla antrenmanlara çıkacak ya da özel bir antrenör nezaretinde çalışma yapacak.

Yerli futbolcuların ise Ayhan’ın prim alacaklarını yönetime iletmesinin ardından ‘bizim için kadro dışı kaldı’ diyerek, antrenmanı protesto ettikleri ileri sürüldü.

DEVREDE GİDİYOR0-0 biten Beşiktaş maçında 9 ikili mücadele kazanma, 6 top uzaklaştırma ve 3 pas arasıyla takımının savunmadaki en etkili ismi olan Yalçın Ayhan’ın bu kararın ardından ise şok olduğu öğrenildi. Devre arasına kadar U21 Takımı’yla çalışacak olan başarılı oyuncu sezonun ikinci yarısı için de aldığı teklifleri değerlendirecek. 

NE İLK NE DE SON OLACAK!Geçen sezon hatırlanacağı üzere Başkan Adil Gevrek’in Göztepe maçı sonrası saha içerisinde çekilen ve yayınlanan, kendisi, Kaptan Sedat ve Sadık’ın ön planda oldukları, futbolcularla ‘pazarlık görüntüsü’ olarak yorumlanan fotoğraflarla ilgili olarak “Bu yakıştırmalar çok ayıp. Bahsedilen futbolculardan birisi genç bir futbolcu bu kadar emek vermiş, bir tanesi de kaptanı bu kadar emek vermiş. Yapılan bir şeyi bilmeden etmeden bu iftiraya girer. Yazık, günah değil mi? Bu çocukların bu şekilde üstüne gitmek doğru bir şey değil. Orada takım gelmiş sevinecek gideceğiz, ne konuştuğumuz belli değil, ne ettiğimiz belli değil orada ama birisi çıkıyor sanki orada bir prim pazarlığı yapıyormuşuz gibi bir şey yansıtıyor. Bunlar doğru şeyler değil” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin ‘Peki, ne konuştunuz başkanım?’ sorusuna ise Gevrek, “Ben futbolcuyla her konuştuğumu gelip anlatmam. Ama ne konuştuğumu çok merak ediyorsanız, o dakikada uçağa yetişecektim kaptanla soyunma odasına gidecektim, o maçın primi daha önceden konuşulmuştu. Oradaki iki arkadaşın kendisi için para pazarlığı yapıyormuş gibi yansıtılması ayıp. Bunlar doğru şeyler değil. Bunlarda insanlar ama böyle bir şey yakıştırıldığı zaman, onu orada gördüğünde buna ne der? Ben orada uçağa yetişeceğim, takımla beraber hep soyunma odasına gidiyorum. Maç öncesi de, sonrası da gidiyorum. Tebrik ediyorum, kutluyorum geç kalacağım diye kaptana sen git benim adıma ne söyleyeceksen konuş, teşekkür et diyorum. Bunu farklı bir yere çekmek art niyettir. 

Bir çok kaynaktan alınan bilgilere göre takımda prim konusu her zaman bu şekilde sorunlara sebebiyet verdiği tartışmasız bir gerçek.