Yağlıcı, MASKİ'nin Uygulamasına Ateş Püskürdü

Malatya'da yıllardır görülmeyen ve akıl tutulması olarak nitelendirilen garip bir uygulama tepki topladı. Üstelik Malatya Büyükşehir Belediyesi İştiraki MASKİ tarafından yapılan uygulama "Teşhircilik" olarak eleştirildi.

Yağlıcı, MASKİ'nin Uygulamasına Ateş Püskürdü
Editör: Malatya Haber
16 Nisan 2022 - 04:23
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ)'nin Su Borcu Olan Vatandaşların Ev ve İş Yeri Kapılarına Vatandaşı Teşhir Eden Borç ve İcra Uyarısı Yazan Kağıt Asılmasına İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Erhan Yağlıcı Tepki Gösterdi.

İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Erhan Yağlıcı, Milletin su borcu yüzünden faturalarla birlikte astığınız borç ve icra yazan, Vatandaşı teşhir eder gibi astığınız kağıt veya karton her neyse uyarı yazı ne insani, ne vicdani ne de imanidir. Bizim dinimiz bize bir insanın hatasını ve yanlışını yüzüne vurmayın kabahatini kimseler görmeden duymadan kapatın diyen bir dindir. Malesef MASKİ tam tersine vatandaşı teşhir etmek için ev ve iş yerlerinin önünde bir davul zurna ekibini götürmediği kaldı.

İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı Erhan Yağlıcı MASKİ'nin Yaptığı uygulamaya şu şekilde tepki gösterdi ; Ülkemiz ve Malatya'mız maalesef çok zorlu bir ekonomik süreçten geçmektedir. Milletimiz her geçen gün borç batağına gittikçe saplanmakta borç yükü altında ezilmektedir. Hükumetin yanlış politikaları ülkeyi yönetilemez ve yaşanmaz hale sokmuştur. Milletimiz zaten bu kadar ağır bir ekonomik krizle boğuşurken birde belediyeler vatandaşın üzerine zamlarla gitmektedir. gıda , elektrik , doğalgaz, barınma, sağlık,eğitim, su ve Ulaşım gibi milletin temel ihtiyaçları son bir yıl içerisinde neredeyse % 150 ve % 200'lere varan artışla milleti yaşanmaz hale getirmiştir. Maalesef Malatya'mızda bu ekonomik sıkıntılardan nasibini fazlasıyla almıştır. Millet bankaların ve tefecilerin eline düşmüş durumda. Millet borç yükü altında ezilirken binlerce insanımız birde ödeyemediği elektrik, doğalgaz, internet ve su faturaları yüzünden büyük sıkıntılar yaşmaktadır.

Başkan Erhan Yağlıcı, Malatya'lı vatandaşlardan Artık İYİ Parti'yi milletin ve Ülkenin umudu kurtuluşu olarak görmektedir. Bu vesile ile her gün bizlere ulaşan vatandaşlar yaşadıkları sıkıntıları gündeme taşımamız için bizlere müracaat etmekte.. Son zamanlarda milletimiz özellikle MASKİ'nin uygulamasından çok rahatsız olduklarını söylüyorlar. Su borcu olan aboneler ev ve iş yerlerinini kapı koluna asılan ve kapılara yapıştırılan kocaman su borcu ve icra uyarısı yazan kağıtların bırakılması milletimizin onurunu ve gururunu çok incitmiş. MASKİ zaten vatandaşın ev ve iş yerine aboneliğe ait borç faturasını bırakıyor. Günümüz teknolojisinde email yolu ile cep telefonlarına uyarı mesajı ile ulaşabiliyorsunuz. Vatandaş zaten borcunu harcını biliyor. MASKİ olarak sizin vatandaşın ev ve iş yerine kapısına borcunuz var icralıksınız diye neden bu uyarıcı kağıtları asıp teşhircilik yapıyorsunuz. Milleti kolu komşusuna teşhir edip rezil mi etmek istiyorsunuz. MASKİ 'nin uygulaması ne insani ne vicdani nede bizim Müslüman ve Türk toplumu töresine göre doğrudur. İnsanların kusurları bizim inancımızda teşhir edilmez kapatılır. Ama MASKİ tam tersi ile vatandaşı teşhir edip kolu komşusuna mahcup duruma düşürmeye çalışıyor.Başkan Erhan Yağlıcı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ)'nin yaptığı ne vicdani, insani nede imanidir. MASKİ'nin Teşhir uygulamasını bir an önce sonlandırması gerekmektedir. İnsanların yaşama ve hayatta kalması için en önemli gereksimi olan suyu şartlar her ne olursa olsun kesemezsiniz. MASKİ'nin görevi milletin içme suyunu, bağının bahçesinin ve hayvanının içme suyunu kesmek değildir. MASKİ'nin görevi vatandaşın kullanacağı suyu daha iyi şartlarda sağlıklı ve uygun fiyatlara kullanmasını sağlamak su faturalarının ödenmesini kolaylaştıracak çözümler üretmesini sağlamaktır.