Reklam

Veli Ağbaba'dan Aylar Sonra Sipariş Eleştiri!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söze başlama kelamıyla girersek " Bu CHP Varya Bu CHP " Malatya'da uzun zamandır adlarını anmadığımız şahsiyetlere bir kaç kelam etmek hasıl oldu.

Veli Ağbaba'dan Aylar Sonra Sipariş Eleştiri!
Editör: Malatya Haber
11 Mart 2022 - 03:11
Cumhuriyet Halk Partisi için yıllardır dillere pelesenk olan bir söz vardır. “ Bu CHP neden iktidar olamıyor ” şeklinde. Atalarımız boşa dememiş “ İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır ” diye…

Uzağa gitmeye gerek yok! Size Malatyadan örnek vereyim. Rahmetli Mevlüt Aslanoğlu’ndan sonra hem seçmen kaybeden hem de partiyi ötekileştiren bir zihniyet yıllardır kaymağı yedi, yemeye de devam ediyor. Veli Ağbaba, ahbabı Enver Kiraz ile varsın malını mülkünü arttırsın ve sağdan soldan duyduğu iddialar ile kameralar karşısına geçip atıp tutsun. 
At yalanı öpeyim inanını..

Ağbaba inşaat alanında ve davalık oteliyle gücüne güç katadursun, Kiraz, içecek shoplarıyla yolunu bulsun, Malatya’da bunlardan hakkını korumasını, memlekete hizmet getirmelerini ve etkin muhalefet yapmasını beklesin! Damat Bakan diyordu ya “ Çok Beklersiniz ”    

Memleket adamların umurunda değil. Herkes işinde gücünde yolunda. Arada bir bizler gibi muhalefet yapan sitelerden aldıkları haberleri çıktı alıp kameralar karşısına geçip görüntü verip yalandan biz muhalefetliğimizi yaptık edalarıyla günü geçiştiriyorlar. 
Dünya’da aslında en kolay iş muhalefetlik yapmaktır. Çünkü dışardan herhangi bir sorumluğunuz olmayınca açık yada hata bulmanız çok daha kolay.. Ama gelin görün ki bunlar onu da yapamıyor. Veli Ağbaba’nın memleket menfaatine tek iş yaptığına şahit olan, gören duyan varsa beri gelsin. 

AĞBABA SEN GEÇ KALDIN!

Geçtiğimiz gün yine bir basın toplantısında iki üniversiteyi sayıp sadece Turgut Özal Üniversitesini eleştiri yağmuruna tutan Ağbaba’ya “ Şimdiye kadar neredeydi?” diye sormadan edemedim. Aylar sonra gelen bu eleştiriyi ben " Sipariş Eleştiri " olarak yazarım.  Üniversiteye gelince bende zamanında eleştirdim eksik ve amatör işlerden, lakin olayın iç yüzünün çok farklı olduğunu gördüm. Malatya Haber grubunun Üniversiteyi ele geçirme girişimlerinden tutunda, keyfi görev talepleri, iş-ihale talepleri ve daha neler neler… Üstelik bu üniversite yeterli yatırım alamayan, tanıtımından tutunda akademik personel ve teknik eğitmen kadrosu bakımından henüz istenilen düzeye ulaşamamışken her gün manşetlerden karalama ve çamur kampanyalarına nasıl bu şehir, medya mensupları, Enver Kiraz ve Veli Ağbaba sessiz kalır? Diye sorgularken, aksine haksızlardan yana olup aynı karalama çamur atma yöntemine düşmüşlerdir akıl alır gibi değil.

İSMET AĞABEYİN Mİ SİPARİŞ GEÇTİ?

İsmet ağabeyin herhalde “Yahu Velicim şu Aysun’a ve Üniversiteye birkaç kelam et, Seni manşetten vereyim” dedi. Ne de olsa ömürlük reklamın dönüyor. Baya sıkı fıkısınız. Allah muhabbetinizi daim etsin. Onlar bir yandan sen bir yandan memleketin anasını ağlatın durun. Elbet bu devran bir gün dönecek. Malatya ne olduğunuzu anlayacak.     

GÖZÜN AYDIN TAKIMDA DÜŞÜYOR! 

Yeni Malatyaspor taraftarlarını ziyaret edip hava atan Ağbaba “ Bak takım düşüyor. Ne yaptın bu takıma? Yada ne yapacaksın. Sende bu şehri temsil ediyorsun ve o takım senin takımın. Adil Gevrek’in bırakması için ne çaban oldu?” Bu işler öyle eline kağıdı alıp kekeleyerek okumakla, boynuna atkıyı takıp poz vermekle, akşamları birkaç kadeh içmekle olmuyor. Bu takımın düşmesinde diğer vekiller, belediye başkanları kadar senin de sorumluluğun var!