Reklam
Reklam

Vahap Tanrıverdi Malatya'ya Fabrikayı Kurdu

Malatyalı İş Adamı Abdulvahap Tanrıverdi Malatya'da geniş çaplı bir istihdam için tekstil fabrikası kurdu.

Vahap Tanrıverdi Malatya'ya Fabrikayı Kurdu
Editör: Malatyadan
30 Ekim 2019 - 04:49
Malatya Yazıhanlı İş Adamı Abdulvahap Tanrıverdi İstanbul'daki ve yurt dışındaki yatırımlarının ardından bu kez rota'yı doğduğu topraklara çevirdi ve Malatyalı iş adamlarına örnek olacak bir istihdam projesine imza attı. Aynı zamanda 1905 Galatasaray Kültür ve Dayanışma Derneği'nin başkanlığını yapan Tanrıverdi, koyu bir Galatasaray fanatiği olarak biliniyor. Fabrikasını ziyaret eden Galatasaraylılara mutlaka bir forma, eşofman, yada sarı kırmızılı bir takım ürünü hediye etmekten kaçınmıyor. 

Malatya Valisi Aydın Baruş, 2. Organize sanayi bölgesinde ihracata yönelik giyim eşyası üretimi yapan fabrikanın açılış törenine katıldı.

Yazıhan’lı İşadamı MİL-MAY Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Tanrıverdi, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın konuşmalarının ardından Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmasında, “Öncelikle güzel ilimize böyle müstesna bir tesis kazandıran Abdulvahap Gazi Tanrıverdi ve firmanın kuruluşunda gelişmesinde önemli rolü olan katkısı olan Sonay hanımı tebrik ediyorum. Bu hakikaten Malatya olarak gurur duyacağımız bir tesis. Biz Malatya’da hakikaten bu tür tesislerin artmasını istiyoruz. Çünkü Malatya insanının istihdama ihtiyacı var.  Biz Malatya’da kadın istihdamını artırmak istiyoruz. Böyle müstesna tesislerde kadınlarımızın çok daha rahat çalışma mekânlarına sahip olarak ailelerin geçimine katkıda bulunuyorlar ve ülkenin kalkınmasında önemli roller oynuyorlar. Bugün açılışını yaptığımız tesis, Malatya’ya ufuk kazandırabilecek tesislerden birisi. Çünkü biz Malatya’nın sadece tekstilde ve Konfeksiyon da söz sahibi olmasını istemiyoruz aynı zamanda moda anlamında da Türkiye’de söz sahibi bir il haline gelmesini istiyoruz. Bugün mutluyuz ki Organize Sanayi bölgelerimizde 23 bini aşan istihdam var. Bu tesisin kurulmasında emeği geçen Mil-May Tekstilin değerli sahibine ve değerli çalışanların ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tebrik 

Malatyadan Yayın Grubu olarak Yüreği güzel ve Dört Dörtlük Değerli İşadamımız ve Ağabeyimiz olan Vahap Başkanımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi yolluyoruz.