• Reklam
Üniversiteli oğlunu Malatya’da ne halde buldu?

Üniversiteli oğlunu Malatya'da ne halde buldu?

21 Kasım 2012 - 21:45

Yıldız Teknik Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak için evden ayrılan B.O.D., arkadaşlarıyla ev kiralayarak ailesinden ayrı yaşamaya başladı. Terör örgütü MKP/HKO üyeleriyle temasa geçen B.O.D., terör örgütüne katılarak Tunceli'ye gitti.

İstanbul'da yaşayan baba Ali D., üniversiteye kayıt yaptırmak için evden ayrılan oğlundan 20 günden bu yana haber alamadıklarını, yakalandığını medya yoluyla öğrendiklerini belirtti. Oğlunun Sarıyer'den iki arkadaşı ile Tunceli'ye gelip örgüte katıldığını öğrendiklerini belirten Ali D., durumdan haberdar olur olmaz hemen Malatya'ya geldiklerini söyledi. Ovacık kırsalında teslim olan 25 teröristin örgüte yeni katıldığını öne süren Ali D. "Bizim çocuklarımız yeni katılmışlar. Ne silaha bulaşmışlar, ne de herhangi bir eyleme katılmışlardır. Bu sürecin içerisine nasıl geldiler onu da bilmiyoruz." dedi.

Oğlunun suçsuz olduğunu ileri süren baba Ali Doğan, yakalanan 25 kişinin geldikleri gibi yakalandıklarını, herhangi bir yaralama veya operasyona katılmadıklarını iddia ederek, çocuklarının serbest bırakılmasını diledi.

Ülkede barışın kaçınılmaz olduğunu ifade eden Ali D., "Bu ülkede Türklerin, Lazların, Kürtlerin, Çerkezlerin kardeşçe yaşamasını arzu ediyoruz. Bu ülkede artık kardeş kanı akıtılmasına karşıyız. Kürt halkının demokratik hakları kabul edilirse bu ülkede kardeş kanı akmaz. Çanakkale'de Kürdü, Türkü koyun koyuna yatıyorsa bütün koşulların eşit olması lazım." diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x