Reklam

Üniversiteden İş Alamayanlar Dertli!

Hesapları uymayanın saldırdığı, eleştirdiği, karaladığı anlamsız, garip bir süreç yaşıyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin.

Üniversiteden İş Alamayanlar Dertli!
Editör: Malatya Haber
23 Kasım 2021 - 00:31
Sosyal medyanın günümüzde bir bilgi kirliliği, dezenformasyona açık olması hükümeti bildiğiniz üzere harekete geçirmiş ve sosyal medya yasası adı altında bir yasa hazırladıklarını biliyoruz. 

O kadar şart ve gerekli bir olay ki; Çünkü önüne gelen trol ve vasıfsız insanların çok rahat birilerini karaladığı, küfür ettiği, hakaret ettiği yer halini aldı. Haberimize kızan küfredip engelliyor. Buna bu hakkı kim veriyor anlamış değilim. Davacı olsanız gidip sürüneceğini bildiği halde o anlık gaflet ve ihtirasla saldırmaktan geri kalmıyor. 

Malatya’da son dönemlerde Turgut Özal Üniversitesine yazıp çizenleri deşifre etmeye ne hesapları varsa bozmayı adeta kendimize misyon edindik. O kadar kişinin hesabı ve pazarlığı bozulmuş olmalı ki kafamızı ne yöne çevirsek bir bomba ile karşı karşıya kalıyoruz. Bunlardan bir tanesi daha çıktı. 

Necdet Akboğa, isminde Malatya’da şehir meydanında birkaç metre bez asıp sinevizyon ile reklam alan bir reklamcı, arada bir AKP programlarında sunuculuk yaparken abartılı bir şekilde ne kadar yağlı bağlı sunum yaptığına şahitliğim olmuştur. 

Facebook adresindeki künyesine baksanız mübarek memlekette iş bırakmamış. O kadar egoya sahip ki kaç tane meslek yazmaktan geri kalmamış. Gazeteci, Yazar, Sunucu, TV Haber Müdürü, Gazete Yazı İşleri Müdürü, Haber İstihbarat Şefi, Avrupada 7 ülkede yaşadı. Diye eklemiş künyesine…Bunlar yetmiyormuş gibi bir tane malatyahaberdar.com diye bir site koymuş. Sitesinde künyesine hiçbir şey yazmayıp facebook künyesinde yer bırakmaması, herhalde büyük bir usta (!) gazeteci olduğunun en büyük göstergesi olsa gerek. Üstelik son haber geçen yılın 12. Ayında atılmış. Facebookta gazetecilik (!) yaptığını sanıyorsun ya sitende yapsana be adam. 

Zamanın birinde Norveçten bir işçi alım ilanı olur. Evli bir karı koca iş için başvuru yapmaya karar verirler. Kadın cv oluştururken mesleği kısmına Su ürünleri mühendisi olarak belirtir. Kocası tam tersi bir meslekle yetinmez ve doldurur, Elektrikçi, Su Mühendisi, Tornacı, Demirci, Gazeteci … yazar da yazar. Aylar sonra Norveçten mektup gelir ve sadece kadının işe alındığı söylenir. Kocası küplere biner “ Yahu ben o kadar meslek yazdım nasıl çağırmazlar” der. Yetkili kurumla irtibata geçmeye karar verir. Norveçten bu tepkiye şöyle bir yanıt gelir. “Eşinizin ne iş yaptığını anladık o yüzden işe aldık ama sizin ne iş yaptığınızı ve uzmanlık alanınızın ne olduğuna dair endişemiz olduğu için çağırmadık” derler.   
Bu kıssadan özetle bir insanın bu kadar işi, uzmanlık alanı olamaz. 

Gelelim asıl mevzumuza sayfasında “DURDURUN BU KADINI” şeklinde bir paylaşım yapıp son günlerde MalatyaHaber.com Güler Hazar ve Burhan Karaduman’ın hedefindeki üniversiteye onların haberlerini kendine göre çarpıtarak verip adeta hesap soran abi rollerine bürünmüş. O kadar küstahça bir tabir ki karşında bir devlet üniversitesi ve rektörü var haddinemi düşmüş " Durdurun bu kadını " diyorsun.
“14 Temmuzda yazdığım makalede demiştim” diyor. Araştırdım ona da ulaştım meğer buda kendi hesabına düşmüş. Konser programında sunum mu verilmedi, ses düzenek işini mi alamadı. Yoksa organizasyona teklif mi verdi reddedildi? Çünkü facebook adresinde Net Ses Firması diye bazı görseller var. Para harcanmasına demiş “Durdurun Bu Kadını” Akboğa mısın Kara boğa mısın? Gidip belediyeleri eleştirsene. O kadar etkinlikler yapıldı hangisi amaca ulaştı. Ayrıca biri bir program yapınca sana hesap mı verecek. Sende diğerleri gibi hesabına uymayınca facebook köşelerinde gazetecilik (!) yaptığını sanıyorsun. Bu memleketi sen ve sizin gibilerden kurtarmanın zamanı geldi geçiyor. Gazeteciliğin felan yok. Sen otur şiir yaz yada en iyi bildiğin reklamcılığa devam et. 50-100 beğeni birkaç yorumun gazına gelme. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti