• Reklam
Turgut Özal Üniversitesi Sakat Doğdu!

Turgut Özal Üniversitesi Sakat Doğdu!

Malatya Turgut Özal Üniversitesi amatörlüklerle uğraşmayı pek sevdi.

15 Temmuz 2019 - 21:51 - Güncelleme: 20 Temmuz 2019 - 03:03

AKP’nin oldu bitti mantığıyla ve alt yapısı henüz hazır olmamasına rağmen bir çok ilde sırf icraat yaptık diye gösterilen yatırımlarından biri de Malatya Turgut Özal Üniversitesi. Hali Hazırda Milletvekili Öznur Çalık’ın kız kardeşi Prof. Dr. Aysun Karabulut Bay’ın rektörlüğünü yürüttüğü üniversite deyim yerindeyse sakat doğdu.

İlk başlarda herhangi bir ödeneğin yapılmadığı, İnönü Üniversitesi’nin artıklarıyla bir eğitim kompleksi oluşturulduğu ve imkansızlıklarla bir yapının oluşturulduğu gerekçelerine sığınan idarecilerin, hal bu durum iken ne diye orada görevde bulunduklarını anlamakta zorlanıyoruz.

Devlet bir kurumu kurduysa, parasını da, gereksinimi de, personelini de vermekle yükümlüdür. Aksi halde kimse cebinden para koyarak böyle bir dev projeyi sağlıklı bir şekilde yönetemez.

Amatörlüklerini her ne kadar görmezden gelsek de o kadar olumsuz iş oluyor ki bu olan biteni kamuoyuna aktarmak artık elzem bir hal almıştır. Birinin çıkıp bu üniversite de ne olup bittiğini kamuoyuna anlatmasının vakti gelip geçmektedir.

İSTİFALAR PEŞ PEŞE!  

Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Murat Asma, rektör yardımcılığı görevinden istifa etti. Asma’nın, 1 yıldan beri sürdürdüğü rektör yardımcılığı görevini yönetimle anlaşamama gerekçesine sığınıp bıraktığı iddia edildi. Yine Üniversite’nin web sayfasını incelediğinizde sıradan küçük bir esnaf sitesinden farkının olmadığı görülmekle beraber, idari kısmın linklerine ulaşılmaması ve muatap bulunamaması vahim bir gerçeği gözler önüne seriyor. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Murat Asma’nın yanı sıra Su Ürünleri Fakültesi Dekanı, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı, Ziraat Fakültesi Dekanı, İdari ve Mali İşler Dekanının olmaması bazı birimlerde vekillerin göreve baktığı akıllara şu soruları getiriyor.

Bu Dekanlar İstifa mı etti, yoksa aylar önce açılan üniversiteye hala bu dekanlıkları yapacak birileri bulunamadı mı?

KAYDIRMA PERSONEL ALIMI DOĞRU MU?

Öte Yandan Belediye Seçimlerini fırsat bilen bazı kurnazların, personel boşluğu bulunan Üniversite’ye geçiş yaparak kadro peşinde koştukları ihbarları yapılan haber merkezimiz bu konuyu araştırınca bu olayın doğruluğu ile karşılaştı. Belediye’de çalışanların işini bırakıp üniversiteye nasıl bu kadar kolay geçiş yaptıklarını anlamakta zorlanıyoruz. Rektörün hala normal işleyişi sağlayamadığına mı yanarsınız, yoksa kadro umuduyla sığınanları mı dersiniz. Heralde en güzel tabir şu olsa gerek " Koyun Can Derdinde, Kasap Et Derdinde " Ayrıca basın birimi olup bitenleri kamuoyu ile paylaşmaktan adeta kaçınıyor. Ne zamana kadar tozu halının altına süpüreceksiniz merak ediyoruz. Umarız bu ilginçliklere birilerinin bir cevabı vardır.  

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Site Yönetimi
  11 ay önce
  SON İKİ GÜNDÜR TEHDİT VE KÜFÜR İÇEREN YORUMLAR YAPAN ŞEREFSİZ İP NUMARAN SAVCILIĞA VE BİLİŞİM SUÇLARINA BİLDİRİLMİŞTİR
 • Ali
  11 ay önce
  Burası tamamen bomboş yere açılmış bir yer.. Sırf üniversite açtık diye açı*** bir yer.. Hadi açtınız o zaman bunun karşılığını vereceksiniz sırf bir milletvekilinin kardeşi diye getirmişsiniz rektör diye. Burada dönen oyunlar almış başını gitmiş. Türkiyede hiçbir kurum böyle değildir. Cumhurbaşkanlığı, sayıştay, devlet personel başkanlığı burayı denetlemeliler. En son çıktıkları i***da da direkt kişiye özel bu çok belli. Bu yönetim m buradan alınmalı derhal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönlüm Yeni Malatyaspor'dan Yana!
Gönlüm Yeni Malatyaspor'dan Yana!
Yeni Malatyaspor Beşiktaş'ın Jestini Tepti!
Yeni Malatyaspor Beşiktaş'ın Jestini Tepti!