Reklam

TSO Başkanı Sadıkoğlu Hakkında Şok İddialar

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu kan kaybetmeye devam ediyor.

TSO Başkanı Sadıkoğlu Hakkında Şok İddialar
Editör: Malatya Haber
18 Eylül 2022 - 14:39
Malatya Güncel Haber sitesi " TSO Başkanı'nın Yalan Rüzgarları!" başlığı altında ciddi ithamların ve iddiaların yer aldığı bir makale yayınladı. Makale'de şu ifadelere yer verildi. 

Bildiğiniz gibi son bir haftadan beri Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri her ilde olduğu gibi Malatya’da da kızışmaya başladı. Elbette seçimler heyecanlıdır. Nihayetinde TSO Seçimleri de Malatya için büyük önem arz etmektedir.

Bilindiği gibi, Birkaç günden beri sosyal medya da dönen bir yalan rüzgarı var.  Bu yalan rüzgarının kaynağı maalesef mevcut Başkan Oğuzhan Sadıkoğlu ve yanındakilerdir.

Sadıkoğlu’nu iyi bilenler bilir, kurguyu iyi yapar. İyi adam kandırır. Düne kadar telefonuna cevap vermediği seçmenleri gördüğünde hemen sol eli sağ omuzdan boyuna oradan sol omuzunuza geçer kendine çeker ve kardeşiz biz ile bitirir. 30 yıldır üyeye bir şey yapılmadı der seçimin olacağı yıl üyelere yemek verir arkaların dan yemek yiyenlerin yarısı oy verse yeter der ama TSO üyelerini bir yemeğe oy verenler profili çizdiğini hesap etmez.

Konferans görüşmelerinde ise kişiye göre ülkenin kurucusunun resmini indirip farklı resim koymayı da hak görür ama bu samimiyetsizliği hesap etmez ve  kesin birilerini suçlar tabi ki ya eski yönetimdir veya personeldir…

Dinleyen gerçekçi bulur tabi bir süre sonra da mum misali tüm gerçekler ortaya çıkınca her şey anlaşılır.

İşte bu afiş olayı tam da böyle bir şey!

Sosyal medya da izlediğimiz kadarıyla Sadıkoğlu’nun adamları olduğu belli olan bir grup tarafından, gece yarısı konulan ve  kanuna ve mevzuata aykırı bir şekilde asılan afişler ertesi gün, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından “Yasal bir izin alınmadığı” için sökülürken görüntü alıp bu görüntüler eşliğin de,” Gördüğünüz gibi Oğuzhan Sadıkoğlu’nun afiş veya billboardları Büyükşehir Belediyesi tarafından sökülüyor. Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Akif Baştürk’ü desteklediği için bu afişleri söktürüyor” gibi yalan-iftira dolu sözlerle bir çok insanı kandırmaya çalışan görüntü.

Oysa bu Sadıkoğlu’nun her zaman ki klasik kurgularından biridir.

Zira, Bu memlekette koskoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapmış biri şunu iyi bilir ki, Kentin neresine olursa olsun asılan afiş, ya da billboardlar için Belediye’ye başvurulur. Parası yatırılır ve Dilekçe verilerek İZİN alınır.

Ortada izin yok!

Dilekçe verilmemiş!

Parası yatırılmamış!

Kanun tanımamış.!

Utanmadan sıkılmadan, Belediye’de mevzuatı uyguladığı için bir de video çekip İFTİRA atacaksın!

Aslında bu tür meziyetler Oğuzhan Sadıkoğlu’nun bilindik meziyetleridir.
Bunu garipsemiyorum.

Ama bu adamın kopardığı yaygaraya inanıp onu sosyal medyasına taşıyanlara acıyorum.

Burası  MUZ Cumhuriyeti değil. Bu şehir de BAŞIBOŞ değil.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili mevzuatı belli.

Nasıl afiş asılır, ya da tanıtım ne şekilde yapılır belli tabela vergisi belli..

Tüm buna rağmen, bu kadar yalan rüzgarına kapılanlara ne demeli peki.

Koca koca adamlarsınız. Aynaya bir bakın. Her biriniz, Oğuzhan Sadıkloğlu’dan daha fazla istihdam oluşturuyorsunuz. Ama O’nun bu klasik “Küçük Emrah” mağduriyetine inanıyorsunuz.

Dönüp biriniz, “Başkan, tamam da, biz resmi bir müracaat yaptık mı?, Buna rağmen mi, söküyorlar”  diyemiyorsunuz. Ama hepimiz “Küçük Emrah” olduk edebiyatı yapmayı kendinize yakıştırıyorsunuz.

Dediğim gibi ben Sadıkoğlu’na değil, yanındakilerine üzülüyorum.

Sadıkoğlu, geçmiş dönemlerde de bu işi iyi kıvıran bir adamdı, şimdi de öyle.

Kurgusu ve hesabı boldur yani…

Hatırlarsınız, geçen hafta sayın Vali, Büyükşehir Belediyesi, Milletvekili ve mevcut aday Akif

Baştürk’ün katıldığı Kuyumcular Çarşısı açılış programı vardı.

Aslında Bu açılışa Sadıkoğlu davetli olup beyefendi  teşrif etmemiş.

Ama sıkı durun. Bir gün sonra, Sadıkoğlu’na yakın ekipler sosyal medyada, “VALİ VE BELEDİYE BAŞKANI AKİF BAŞTÜRK’ÜN Seçim bürosunu açtı” diye yalan haber ürettiler.
Oysa gerçek hiç de öyle değildi. 80 Yaşındaki babasına açtırmıştı..

Her zaman ki gibi, kirli sosyal medyanın kaynağı bu işlerde mahir malum şahıstı!

Sırf kendisine mağdur edebiyatı yapıp, birilerini de kandırarak seçimi kazanmaya çalışan Oğuzhan Sadıkoğlu, Sen daha afiş asılırken bile izin alınmasını bilmiyorsan, geldiğinden beri tabela konusunda uydurmadığın kurgu kalmadı bari saygın iş adamlarını alet etme.

Yazık etmeyin bu memlekete!