Reklam
Reklam

Şevket Keskin Müşteri Bulsun Satayım!

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'in Esenlik Marketlerinin Yandaş vekillere peşkeş çekildiği iddialarına AKP'li Milletvekili Hakan Kahtalı'dan yanıt geldi.

Şevket Keskin Müşteri Bulsun Satayım!
Editör: Malatyadan
15 Ekim 2018 - 11:36
 AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, MESOB Başkanı Şevket Keskin’in, Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Esenlik şirketinin gayrimenkullerinden birinin kendisine has satışının yapıldığı yönündeki iddialara cevap verdi.

MÜŞTERİ BULSUN %10 İNDİRİMLİ VERİRİM

Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, hissedarı olduğu şirkete Esenliğin talebi üzerine piyasa değerinin üzerinden 1 gayrimenkul satışı yapıldığını söyledi. Kahtalı, Keskin’e de seslenerek “Kendisine 15 gün müsaade bana bir müşteri bulsun alınan gayrimenkulü tapudaki fiyatın yüzde 10 altında vermeye hazırım” dedi.

ESENLİK PARA ÖDEMEYE YANAŞMADI!Esenlik şirketinin bir yönetim değişikliğine uğradığını belirten Kahtalı, "Daha önceki müdür Hulisi Boyraz Genel Müdürlük görevini Selahattin Sami Üzmez’e devretti. Yeni yönetim ise buradaki birikmiş borç yükünü hafifletmek için Malatya’da 25 tane büyük tedarikçisini davet etti. Bizim de şirket yöneticimiz bu toplantıya katılmış daha sonradan beni aradı. Demiş ki, ‘Arkadaşlar bizim bir borç yükümüz var, daha hızlı hareket etmek adına biz buradaki borç yükümüzü size nakit ödeyemiyoruz. Şu anda elimizde bulunan gayrimenkullerimiz var, dükkan var, daire var, araba var, bunları biz borcumuza karşılık tedarikçilerimize verelim.’ Bunu nasıl verelim nasıl fiyatlandıracaksınız peki. Belediyeler hariç tapuda çıkan bir fiyat var, o fiyatlara bakıyorlar, artı Emlakçılar Odası’ndan piyasa fiyatı istiyorlar, hani belediyenin fiyatı düşük olabilir, gerçek rahiç ne kadar diyorlar ve onun üzerinde bir fiyattan tedarikçilere bunu borçlarına karşılık devrediyorlar. Şevket Bey bunu anlatırken sanki bize has, sanki sadece bizim firmaya has bir devir işlemi gerçekleştirilmiş gibi anlatıyor" dedi.

NEDEN TELEFONA BAKMIYOR?Keskin’i aradığını ve telefonuna bakmadığını belirten Kahtalı “ Aynı gün saat 23:00 sularında aradım bakmadı. Ertesi gün sabah aradım yine telefonuma bakmadı. Malatya’da her zaman yüz yüze bakacağımız ortamlar olacak nasıl böyle bir şey yapabiliyor başkan anlamış değilim” dedi.

KESKİN, YALAN SÖYLÜYOR!

Keskin’in AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile görüşüp, konuyu anlattığı iddialarına da açıklık getiren Kahtalı, kendisinin de Ünal ile görüştüğü, fakat böyle bir durumdan haber olmadığı yanıtını aldığını söyledi. Kahtalı, Mahir Ünal ile görüşmelerini ile ilgili ise, "Diyor ki ben Mahir Ünal ile görüştüm. Gittim Mahir Ünal’ın yanına, ’Başkanım bizim Esnaf Odası Başkanı size bazı iddialardan bahsetmiş’ dedim. Mahir Ünal ise, ’Yok başkanım, ben seçim zamanı, miting zamanı Malatya’ya gelmiştim. O süreçte görüştük. Milletvekillerimiz şöyle olsun, böyle olsun demişti. İhsan Başkan da yanımızdaydı. İhsan Başkan’a, ’bu arkadaşımız kim’ diye sordum. O da, ’Esnaf Odası Başkanı’ olduğunu söyledi.