Reklam

Selo Başkan TV Kanalı mı Kuruyor?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Selahattin Gürkan yönetiminde akıl almaz işlerine bir yenisi daha ekledi.

Selo Başkan TV Kanalı mı Kuruyor?
Editör: Malatya Haber
05 Ağustos 2021 - 01:29
Merkezi İstanbul’da bulunan ve yakın bir süreçte Malatya’ya stüdyo kuran bir uydu kanalının sahibi F.C. öyle bir iddialarda bulundu ki şaşmamak elde değil. 
F.C. İsimli televizyon sahibi olan kişi Malatya Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkan Danışmanı olan F.K. ile görüştüğünü Malatya’da stüdyo kurduklarını ve belediye olarak destek vermelerini rica ettiğini fakat ilginç bir pazarlık yapıldığını iddia etti. 
F.C. “ Belediye Başkan Danışmanı olan F.K ile görüştüm, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinden de aylık 15 Bin TL gibi bir tutar talep ettiğimi kendilerinin de bu tutarı vermesiyle aylık 45 Bin TL gibi bir reklam desteğiyle yayınlarda haberlerine ve faaliyetlerine yer vereceğimi söyledim. F.K. bana Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesinin haberlerine yer verme sadece bizim (Malatya Büyükşehir Belediyesi) nin haberlerini yayınla biz sana aylık 45 Bin TL verelim dediğini öne sürdü. Bende hepsinin aynı parti belediyesi olduğunu bildiğim halde neden böyle bir çekişme içerisinde olduklarını anlamamakla beraber teklifini kabul ettim. Fakat denilen sözde durmadılar. Bir kez daha bizzat gidip görüştüğümde bu defa F.K. bana Kanalı komple bize sat ağabey dedi. Bende olur 1.5 Milyon TL verin satayım dedim. Ardından Bir başka danışman olan H.Ö. Ya bırak 1.5 Milyon TL çok fiyat ne satıyorsun? Dedi. Bende kendisine hayatında kaç televizyon kanalı kurduğunu sordum. Nitekim olay bu boyutlara geldi ve anlaşamadık dedi. Ardından Uydu kanalının maliyetinin altından kalkamayacağımı anlayınca aylardır uğraştığımız ve tahmini 400 Bin Türk Lirası zarar ettiğim stüdyo’yu kapatma kararı aldım.” Dedi.

EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ ÇEKİŞME!

Geçtiğimiz yıllarda Yeşilyurt TV Adı altında bir ip tv kuran Yeşilyurt Belediyesi yine Mehmet Çınar Başkan’ın üstün gayretleri ve çabalarıyla Malatya’da üst düzey bir belediyecilik örneği sergilemesine tahammül edemeyen Büyükşehir Belediyesi yukarıda F.C. isimli Televizyon sahibinin iddialarında da anlaşılacağı gibi Yeşilyurt Belediyesini kendine rakip görüp TV kanalı kurma sevdalarına girmiş. Haydi oldu ki kurdun televizyonu hizmetin yok ki neyi vereceksin ekranlara oda ayrı bir soru işareti!

İHSAN KOCA BU ÇEKİŞMEDEN HABERDAR MI?

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca’nın Cumhur adayı olarak seçilen Selahattin Gürkan ve yönetiminin bu ayrıştırmacı ve koordinasyondan uzak hizmet anlayışından haberi var mı? Bilinmiyor ama daha önce eşine benzerine rastlanmamış bir olay olarak dikkatlerden kaçmayacak kadar önemli bir konu olduğunu kendisinin bu duruma ne yanıt vereceğini bizlerde merakla bekliyoruz. 

ULUSAL MEDYA’YA NE KADAR ÖDENİYOR?

Son 3-4 yıldır Ulusal medyanın adeta durağı olan Malatya’da belediye başkanlarının sürekli ana akım medyada boy göstermesini anlamış değiliz. Herhangi bir önemli gelişme yokken özellikle Selahattin Gürkan’ın sık sık ulusal medya’da boy göstermesi akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bürokrasinin gözüne mi girmeye çalışıyor? Sorusunu getiriyor. Peki bu ulusal medyaya kaç para ödeniyor kimsenin bu faturaları sorduğu yok. Sadece asfalt dökmeyi kendilerine hizmetin zirvesi olarak gören Malatya Büyükşehir ve Battalgazi Belediyesi hemen yanı başında yaptığı hizmetlerle herkesin gönlünde yer edinen Yeşilyurt Belediyesini bile örnek almaması durumun vehametini bir kez daha gözler önüne seriyor. 

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMEKLİLER KAHVESİ

55-65 yaş arası kaç çalışan amir, memur ve daire başkanı var? bir sonraki haberimizde….