Reklam

Selo Başkan'dan Hata Üstüne Hata!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Hata Üstüne Hata yapmaya devam ediyor. Vatandaş'a hizmet yapıp teveccüh alacağına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların yanında görüntü vermeden duramıyor.

Selo Başkan'dan Hata Üstüne Hata!
Editör: Malatya Haber
03 Ağustos 2021 - 23:42
Kış aylarında yağan kar’ı bile temizletemeyen Büyükşehir Belediye Başkan Selahattin Gürkan bir televizyon programında, coronavirüs konusunda Malatya’da alınan tedbirlere ilişkin konuşurken, Şubat ayı ortalarındaki yoğun kar yağışı nedeniyle muhatap olduğu eleştirilere sert cevap verdi.

Eleştirilerin, “Art niyetli ve dolduruşa getirilenlerin” eseri olduğunu vurgulayan Gürkan, “ (Yollar) Kaldı ki velev ki de kapalı kalsın… N’olur yani… N’olur yani bir gün kapalı kalsa…” ifadelerini kullandı….

ARAÇLARA FAZLA DEDİ MEMLEKETİ HİZMETE MUHTAÇ BIRAKTI

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı fazla araçların sergilenmesi ve azaltılması kampanyasına uyan Selahattin Gürkan fazla diyerek belediye yanındaki meydanda sergiye koyduğu araçlar meğer mecburi çalışan araçlarmış. Bir çok kişiden olumsuz yönde eleştiri aldı. “ Millet hizmet bekliyor ilgili birimi aradıklarında araç yok ekip gönderemiyoruz” şeklinde bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi kaş yapayım derken adeta göz çıkardı. 
Özellikle yaz aylarında Kanalboyu ve Parklar başta olmak üzere sivrisineklerin üreme alanlarına erkenden ilaçlama araçları gönderemeyen Büyükşehir Belediyesi vatandaşların tepkisi ve çağrılarından sonra geç de olsa bu hizmete sunabildi. 

VATANDAŞI GEÇTİK ÇALIŞAN BİLE PERİŞAN

Özellikle belediye işçileri Gürkan göreve gelmesiyle sancılı süreçler yaşadı. Huzur hakkını ve mesai’yi kaldıran Gürkan’a belediye çalışanları bile tepki göstermişti. 
Yaptığı etkinlik yada organizasyonlarda bir önceki Belediye başkanı Ahmet Çakır’ın hizmetlerini görmezden gelen ve Yeşilyurt ve Battalgazi belediyelerinin fazla öne çıkmaması için adeta talimat verircesine engel koyan zihniyete geçtiğimiz günlerde şahitlik etmiştik. 
Yeşilyurt Belediyesi’nin billboardlarını söktüren Gürkan, Başkan Mehmet Çınar ile birkaç sözlü tartışma yaşamıştı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan işçi maaşları düşürmekte ısrar edince, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hak-İş sendikası tepki göstermişti. 

Hak-İş Genel Başkan Vekili Avukat Hüseyin Öz ile Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, AKP’li Malatya Büyükşehir Belediyesine gönderdiği 3 sayfalık yazıda, işçilerin ücretinde tek taraflı indirim yapılmasının kanuna aykırı olduğunu belirtti.

Hak-İş, AKP'li belediyeye, "İşveren tek taraflı bir işlemle işçileirn çalışma koşullarında esaslı değişiklik yapamaz. İşveren tarafından tek taraflı bir işlemle çalışma koşullarında esaslı değişiklik yapılması durumunda yapılan işlem işçiyi bağlamaz" sözleriyle yüklenmişti. 

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HANGİ TV KANALINI SATIN
ALMAK İSTEDİ NE ŞARTLAR KOŞTU?

BELEDİYE'Yİ İHTİYAR MECLİSİNE ÇEVİREREK VERİMİ SIFIRA ÇEKTİ!

YARIN….