Reklam

Selahattin Gürkan'dan Fakir İş Adamına Jest

Malatya Büyükşehir Belediyesi AKP'li Yandaş Ethem Sancak'a ait olan BMC Firmasından 20 otobüs alarak yandaşların cebini doldurmaya devam ediyor. Yandaş Ethem Sancak "Ben AK Parti dönemi zengini değilim, AK Parti döneminde yoksullaşan bir iş adamıyım" demişti.

Selahattin Gürkan'dan Fakir İş Adamına Jest
Editör: Malatyadan
06 Kasım 2020 - 13:51
Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan adına sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “ Sadece hizmet üretmiyor; hizmetin kalitesini de artırıyoruz. 

Toplu taşımada vatandaşlarımızın şehir içi ulaşımında daha konforlu yolculuğu için MOTAŞ araç filomuzu yeniliyoruz. Son aldıklarımızla birlikte 20 yeni otobüsümüz Malatyamıza hayırlı olsun. “ mesajı paylaşıldı. 

Eski Başkan Ahmet Çakır döneminde TEMSA, MAN, MERCEDES gibi otobüs markalarının alımı yapılarak herhangi bir şaibeli alışverişe görüntü verilmese de 2017 yılında yine yandaş Ethem Sancak’a ait olan BMC Markasından 10 adet şehiriçi ulaşım için otobüs alınmıştı. 

GÜRKAN’IN DERDİ ŞİRİNLİK HİZMET DEĞİL!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahatin Gürkan göreve gelmesiyle bir çok kitlenin hedefi haline gelen icraatlara imza atmaya devam ediyor. Belediye Personel atamalarından tutunda niteliksiz, beceriksiz, amatör ehliyet ve liyakat sahibi olmayan emekliliği geçen insanlarla Malatya’nın zaten geride kalan ağır kalkınmasına deyim yerindeyse iyice kambur olmuştur. Partiye sonradan katılan birine göre çabuk basamakları tırmanan Selahattin Gürkan AKP’li bazı güçlü isimlere şirinlik yaparak ve ikili ilişkilerini iyi tutarak ömürlük koltuk derdine düşmüş görüntü çizmekten geri kalmıyor. 

Bazı medya organlarıyla mahkemelik olan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’la atışması, tabelaları kaldırtması, geldiği günden beri bir çivi çakmaması makamı boşa işgal ettiğinin açık bir göstergesi. 

Yandaş Ethem Sancak’ın AKP’li üst düzey kişilerle dirsek temasını bilen Selahattin Gürkan’ın Koronavirüs ile daralan ekonomik süreçte Malatya’nın onlarca çözülmesini bekleyen derdi varken 20 otobüs alımı yapması kafalarda “ Bu adam ne yapmaya çalışıyor ” sorusunu uyandırıyor.   

BMC YANDAŞ ETHEM SANCAK’A AİT!

18 Mayıs 2013 tarihinde holdingin en büyük hissedarı olan Mehmet Emin Karamehmet'in, Cavit Çağlar ile İnterbank ile ilgili kredi ilişkilerinden kaynaklanan $ 440 milyon borçtan kalan, $ 75 milyon ödenmemesi nedeniyle TMSF tarafından Skyturk360, Show TV, Akşam Gazetesi ve BMC şirketlerine el konulmuştur.

ARSASI BİLE 1.5 MİLYAR TL!

BMC, 30 Nisan 2014'te TMSF tarafından yapılan ihalede tek katılımcı olarak teklif veren iş adamı Ethem Sancak'a ait olan "Es Mali Yatırım" tarafından 751 milyon TL ye satın almıştır. Rekabet Kurumu 21 Mayıs 2014 tarihinde internet sitesinden yaptığı açıklamayla BMC'nin Es Mali Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.'ye devredilmesi işlemine izin verilmesinde sakınca bulunmadığını duyurdu.

Şirket Teknofest İstanbul'un paydaşlarından biridir. Ayrıca TOGG Yerli Otomobil projesine katılan 5 şirketten biridir.

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan ile Siirt seçimlerinde tanıştığını söyleyen Sancak, "Ben AK Parti dönemi zengini değilim, AK Parti döneminde yoksullaşan bir iş adamıyım" dedi.