Reklam

Selahattin Gürkan'dan Beyin Yakan Açıklama

Tarih ve Uygarlıkların anlatıldığı ve daldan dala atlanılan bir sempozyum sandık ama meğer Kayısı Festivali için istişare toplantısıymış.

Editör: Malatyadan
02 Temmuz 2019 - 06:03
Malatya’da son 6 yıldır unutturulan ve üzeri örtülmeye çalışılan 27 yıldır bir maziye sahip olan Malatya Kayısı Festivali için Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bir istişare toplantısı düzenlendi.

Bir gazeteci olarak kıymetli yarım saatimi Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın konuşmasına ayırdım. Ne konuşacak ve festivalin iptal ettirilmesi için geçmiş yönetimleri suçlayacak mı? Ayrıca üzerine ne katacağını beklerken, adeta beyin travması geçirdim.

Başkan Gürkan’ın konudan konuya saptığı, tarihe, uygarlıklara, anayurtlara, basına, maliyete kısacası festivalden hariç her şeye girmesi tıpkı o salondakiler kadar beni de gerdi. Başkanın kendi tabiriyle “ Ya gözünü yediğim ne uzatıyorsun. Festivalin önemi şudur, programı budur, Amaç şudur ” şeklinde belirt çık kenara. İşte bu kadar. Sana işini öğretecek kadar küstah değilim, lakin iletişimin hitabın nasıl olması gerektiğini ve insanları bunaltmadan sıkmadan, konuları dağıtmadan nasıl olacağına da vakıfım. Kurban olduğum herkesin kafası kazan gibi oldu.

Yarım saatlik konuşmadan Festival için hiçbir şey anlamadım. Neyse ki devam ediyor olması sevindirici. Fakat Sanatçıların seçimini yapan kimse onun eğitimini ve müzik zevkini gerçekten merak ediyorum. Kolpaçino filminden Aydemir Akbaş’ın bir repliğinde dediği gibi  “ Yıllardır değişmeyen ne kaldı. Ümit Besen. Değiştirin ulan şu kaseti ” yahu Ümit Besen’i çok aradınız mı? Hele Pamela o nedir ya? Allah size yardım etsin başka bir şey demiyorum.

Bu vizyonsuzlarla bu memleket arpa boyu yol a-la-maz…  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!