• Reklam
Selahattin Gürkan Çalışanların Hayallerini Yıktı
Reklam

Selahattin Gürkan Çalışanların Hayallerini Yıktı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediyedeki personelin aldığı sosyal denge sözleşmesi tazminatına son vermesi tartışmalara ve eleştirilere neden oldu. Başkan aldığı kararlarla personelin gözünden düşmeye başladı.

11 Mayıs 2019 - 02:11 - Güncelleme: 20 Mayıs 2019 - 01:21

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 31 Mart seçimleri sonrasında ilk iş olarak, memurların aldığı sosyal denge tazminatına son verdi.

Belediyede çalışan memurlar, Gürkan'ın sert politikalarından dolayı tedirgin bir şekilde bekliyor.

Selahattin Gürkan, belediyeyi başka bir Ak Partili başkan olan Hacı Uğur Polat'tan devir almasına rağmen, tüm üst düzey bürokratların istifasını almış, belediye ve bağlı kuruluşlarının, yılın başında yaptığı tüm araç kiralama işlemlerini yılın bitimine daha 8 ay kalmasına ve bu nedenle cezai müeyyide riskine rağmen iptal etmişti.

İşte bir belediye çalışanının sözleri:

31 Mart seçimlerinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Selahattin Gürkan, Kurumun borçları olduğunu söyleyerek personelin Mesai ücretleri, arazi tazminatları ve Sosyal Denge Tazminatlarını kesmiştir.

Selahattin Gürkan, belediyenin borcu olduğunu bahane etse de, herkes kendisinin Battalgazi ilçe belediye başkanlığında borç olmadığı halde personele mesai ve SDS vermediğini bilmektedir. Ayrıca Belediye aylardır memur personele ne yemek ne de yemek kartı vermektedir. Bu durum personeli iyice zora sokmuştur. Bu personellerin bir çoğu bu ödemelere güvenerek uzun dönemli borçlanma yapmıştır. 

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Murat deregözü
  1 yıl önce
 • Bedri t
  1 yıl önce
  Çok doğru bir karar aldıkları maaş yetmiyormuş gibi bide fiş veriyorlar taşarunun suçu ne ,tebrik ediyorum başkanım
 • Abdullah Abid
  1 yıl önce
  Tamam da; \'Arazi Tazminatı\' ve \'Seyyar Görev Tazminatı\' maaşlar kısmında zaten araziye çıkan teknik personele ödenmesi gereken bir maaş kalemidir.O zaman personelde ben göreve çıkmıyorum kardeşim derse ne yapacaksın?Diyelim ki bir teknik personeli görev arabasız (Devlette her personele araba verilmiyor maalesef)Arapgir\'e ya da Elazığ\'a yakın biryere gönderdin, bu personel akşama kadar orada çalıştı diyelim bu adam akşama kadar aç mı kalacak yiyip, içmeyecek mi, yol masrafı olmayacak mı, hem İlçeye gittiği için hem seyyar görev tazminatı almak zorunda (zaten çok cüzi birşey) 3 ayda 20 gün bu görevlere giderse de Arazi Tazminatı almak zorunda bu maaşlar kalemi III sayılı cetvelde ödenen bir haktır böyle bunu kesiyorum demekle kesmek olmaz.Oldu olacak maaşlarını da kessin o zaman.Böyle şey olur mu ya?Ayrıca Belediye Personelinin aldığı(biz diğer memurların alamadığı) ve bugün 1500₺\'lere varan SDS parası bir sendikal kazanılmış bir haktır.Kesilemz Sndikacı Hanifi Başkan niye ses çıkarmıyor
 • Turgut sarpkaya
  1 yıl önce
  Arkadaşlar evet mesai vermiyor çünkü mesai yaptırmıyor. Mesai adı altında başka döngü vardı. Evet yemek yol vermiyor çünkü yemek yok hakkı şartnamede yoktu. İhaleyi esenlik alsın diye fiyatı dip yaptılar sonra da çözüm buldular mesai ve diğer çözümlerle. İşler güzeldi. Bakın siz söylüyorsunuz. Battalgazi bel. Borcu olmayan tek belediye Türkiye’de. Peki başkanın bir yolsuzluğunu gördünüz mü. Lütfen sahip çıkalım başkanımıza. Teşekkürler.
 • Turan catal
  1 yıl önce
  Alışmışlar bedavadan yemeye. Arpaları kesildi şarlatanlık yapıyorlar. Yürekleri varsa aldıkları maaşı yazsınlar.
 • Ersin
  1 yıl önce
  Hak yerini buldu kamu kuruluslarini babasinin ciftligi gibi kullalanların şimdi zorlarina gidiyor sen var ol selattin başkan oyle bankamatik memurlugu bitti
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Onların özelliği ne kessin en 35 alıyom onlar altıbuçuk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x