• Reklam
Şehirlerarası Otobüs Seferleri İptal Edildi

Şehirlerarası Otobüs Seferleri İptal Edildi

Türkiye'de artan Koronavirüs önlemleri kapsamında Şehirlerarası Otobüs Seferlerine kısıtlama kararı geldi.

27 Mart 2020 - 19:18 - Güncelleme: 06 Mayıs 2020 - 01:36

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu NTV yayınında konuk olduğu programda Türkiye'de Koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek adına bir takım yeni önlemler aldığını açıkladı. Soylu "Şehirlerarası otobüs seferlerine kısıtlama getiriyoruz" dedi. 

Koronavirüs önlemleri kapsamında insanların baharı fırsat bilerek memleketlerine dönme sebebini gerekçe göstererek salgının daha yüksek boyutlara çıkarma tehlikesini gördüklerini o sebeple şehirlerarası otobüs seferlerine kısıtlama getireceklerini vurguladı. Özellikle mücbir bir sebep olmadıkça seferlere kısıtlama getireceklerini belirten Bakan Soylu Şahsi arabalarıyla gidecek olanlara özgüde bir takım önlemlerin alınacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a durumu bildirdiğini onunda olumlu yanıt verdiğini belirten Bakan Soylu yapacağımız toplantının ardından böyle bir karar alacaklarını belirtti. 

PİKNİK VE SAHİL GEZİLERİNE İPTAL

Hafta Sonları kendini sahillere ve piknik alanlarına atanları önlemek amacıyla bu keyfiyete de iptal getirildi. Sahilde yürüyüş yapmak, spor yapmak ayrıca köprülerde balık tutmak gibi tüm eylemlere yasak getirildi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x