Reklam

Şef Danilo Zanna Malatyayı Unutmamış!

İtalyan Şef Danilo Zanna Habertürk Televizyonunda Fatih Altaylı'nın Sunup yönettiği TEKE TEK programında Malatya anısını paylaştı.

Şef Danilo Zanna Malatyayı Unutmamış!
Editör: Malatya Haber
14 Temmuz 2022 - 00:32
Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı’nın sunup yönettiği bir ekran klasiği olan “ TEKE TEK ” programında son yıllar en popüler şefleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve İtalyan Danilo Zanna gastronomi ve yemek kültürünü masaya yatırdı. 

TÜRKİYE'NİN EN İYİ YEMEK LEZZETİ MALATYA'DA!

Fatih Altaylı İtalyan asıllı Şef Danilo Zanna’ya en sevdiğin, unutamadığın yada insanlara 3-5 yerden biri olarak gösterebileceğin bir lezzet bir yemek durağı var mı? Sorusunu yöneltti. Danilo Zanna “ Türkiye’de bana göre en lezzetli yemek ve unutamadığım tadı Malatya’da Yeşilyurt ilçesinde yedim diyebilirim” dedi. Belgesel Çekimi için Malatya'ya geldiğini belirten ünlü şef Zanna "Gezmeye gittiğimizde Valiliğin Malatya Mutfağına özgü yaptığı kitabı gördüm. Takdir ettim. Tohma Kanyonuna gittik. Somuncu Baba türbesini gördük. Yeşilyurt ilçesine yemek yemeğe gittik. Ufacık ilçede haliyle restaurant yok. Kasap bize et, patlıcan, biber, domatesten bir tava yemeği hazırladı ve onu fırına vermemizi söyledi. Tırnaklı pideler eşliğinde yediğimiz o yemek muhteşemdi. Yemekten artık patlayacak hale geldik. 10 kişiydik hepimizde bayıldık. Keşfedilmeyen o kadar yer var ki bunları bilmek gerekiyor” dedi.