• Reklam
Sarıoğlu Darbe Girişimi için Değerlendirmelerde Bulundu

Sarıoğlu Darbe Girişimi için Değerlendirmelerde Bulundu

Malatya Battalgazi Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu Türkiye'de yapılmak istenen Darbe Girişimiyle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

17 Temmuz 2016 - 20:20

Aziz Türk Milleti olarak biz çeşitli etnik köken, mezhep, kültür, gelenek-görenek-örf-adet ve siyasal görüşten kadın, kız, kızan; üstüne türküler yazdığımız, dizeler dizdiğimiz, dağı-denizi, ovası-düzü, kırı-bozkırı, köyü-kenti ile bu ülkeler ülkesi Türkiye'de, omuz-omuza, koyun-koyuna, yan-yana, iç-içe bin yıldır yaşıyoruz. Çok öncesi de var. Şimdi bu güzel insanlar, bu güzel Memleket'te, birilerinin birilerine yüklediği  oyla gelmiş, nasıl yönetmişse yönetmiş olan Yürütme Erkini zor'la değiştirme, bir başka deyişle darbe girişimiyle karşı karşıya.

 

Biz, hangi ortam ve koşul olursa olsun darbe, ara rejim istemiyoruz;  ilimizin, ülkemizin gökyüzünden, gece-gündüz, kış-yaz hukuk güneşinin eksik olmamasını istiyoruz.

 

Aziz Türk Milleti şimdi bu darbe girişimine karşı, Çanakkale'de, Conkbayırı'nda, İnönü'de, Anafartalar'da, Dumlupınar'da olduğu gibi, yine aynı gönül esenliği içinde, yine yürek yüreğe, yine bilek-bileğe karşı duruyor; uyumuyor, nöbet tutuyor. 

 

Sevgili Hemşerilerim, bilelim ki, bu yaptığımız da başkalarının içteki uzantıları eliyle işimize, içimize, yönetimimize karışmasına karşı yerine getirdiğimiz bir Vatan görevi, bir demokrasi sınavıdır.

 

Umuyoruz ki, bu kanlı harekat daha fazla kardeş kanı dökmeden son bulur, yaralar sarılır, Memleketimiz huzur bulur, sorumlular hakettikleri cezaya çarptırılır ve bu yol ve yöntemler bir daha açılmamak üzere kapanır.

 

Aziz Milletimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyor; Allah güzelliğimizi, nakışımızı bozmasın diyorum!

 

En derin saygılarımla.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x