Reklam

Rozet İçin Değil Hizmet İçin Göreve Talibiz

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, "Yakamıza rozet takıp gezmek için bu göreve talip olmadık, biz gece gündüz ekibimizle çalışacağız" dedi.

Rozet İçin Değil Hizmet İçin Göreve Talibiz
Editör: Malatyadan
19 Şubat 2019 - 16:57
AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Osman Güder, seçim çalışmaları kapsamında Yamaç ve Başharık Mahallelerini ziyaret ederek, mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Güder, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurucuları arasında yer aldığını anımsatarak, 17 yıldır AK Parti'de hizmet ettiğini belirtti.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, teşkilatta kendisine verilen görevleri yerine getirdiğini kaydederek, "AK Parti, kişilere göre siyaset yapan bir parti değil, kurumsal bir kimliği ve belirli hedefleri olan bir parti" dedi.

Güder, AK Parti'de görev yaparken isimleri değil, partiyi öne çıkarmak için mücadele verdiklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Malatya'mızda 718 mahallemizi gezdim. Altı senedir Battalgazi'de ilçe başkanlığı yaptım. Sizlere yabancı değilim. Zaman zaman oturduk, mahallelerle ilgili konuştuk. Hafızamızda Malatya, özelde de Battalgazi'yle alakalı bazı şeyler oturdu. 2014'ten buyana Selahattin Gürkan başkanımız Battalgazi Belediye Başkanı, bizde AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı olarak görev yaptık. Aylık toplantılarda Battalgazi'mizi masaya yatırdık; yapılan çalışmalar, belediyemiz ne yaptı, ne yapması lazım, hedefleri neler bunları değerlendirdik. Kısacası, 102 mahallemizin fotoğrafını çekmiş olduk."

Battalgazi Belediye Başkalığı için bir yola girdiklerini dile getiren Güder, "Malatya'nın, Battalgazi'nin, sivil toplum kuruluşlarının, mahallelerimizin hepsinin bizde resmi var. Hepsine vakıfız. 31 Mart'ta seçildiğimizde belediye meclis üyelerimizle daha farklı formatta çalışmalarımızı başlatacağız. 1 Nisan'da mazbatamızı aldıktan sonra 'herkes görevini yaptı, bundan sonra görev sırası bizde' diyeceğiz ve çalışmalarımıza başlayacağız. Dosyalarımızı önümüze alıp, kendimize bir yol haritası belirleyerek, hizmete devam etmeye çalışacağız. Bizim başarılı olmaktan başka bir çaremiz yok" diye konuştu.

Güder, her mahalleyi kendi içerisinde yöneteceklerini ifade ederek, "Biz, Başharık'ı gelip Başharık'ta yöneteceğiz. Bizim için en önemli unsur bu olacak. Burayla alakadar olan arkadaşımı getireceğim, tespit ettiğimiz sorun ve sıkıntıları nasıl çözeceğimizi ifade edeceğiz. Bizim görmediğimiz ama sizin gördüğünüz sorun ve sıkıntıları sizlerden alacağız ve Battalgazi'mize hizmet edeceğiz" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın güzel hizmet ve icraatlara imza attığını dile getiren Güder, "Yüksek bir destekle göreve gelmek istiyoruz. Bizde bu yapılan hizmetleri artırarak, sizlere hizmet etmek istiyoruz. Yakamıza rozet takıp gezmek için bu göreve talip olmadık, biz gece gündüz ekibimizle çalışacağız. Biz, millete hizmetkar olmak için göreve talibiz" dedi.