Reklam

Rektör Recep Bentli İnkar Etmişti! İşte O Talimat!

Malatya Turgut Özal Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ve Eşi Ercan Karabulut hakkında aylardır devam eden itibarsızlaştırma ve karalama kampanyalarında başarılı olduğunu sanan grubun moralini bozacak gelişmeler yaşandı.

Rektör Recep Bentli İnkar Etmişti! İşte O Talimat!
Editör: Malatya Haber
04 Ekim 2022 - 01:48
Turgut Özal Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut hakkında aylardır belirli medya ve siyasi kesimler tarafından başlatılan linç ve itibarsızlaştırma girişimlerini yakinen takip ettiniz. Özellikle de yeni rektör Prof. Dr. Recep Bentli’nin göreve atanmasının ardından gerek devir teslim töreni, gerekse geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmeyen bir girişimle Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un hanesine izinsiz bir şekilde girildiği olayları Malatya’da geniş yankı uyandırmıştı. 

Olayların odağındaki isim ve İtibarsızlaştırma suikastına mağdur olan Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ilgili tüm şahıslar hakkında davacı olacağını dile getirmiş, bu yapılanların ne ahlaka ne vicdana ne insanlığa ne de temel hak ve hürriyet hukukuna sığmadığını açıklamıştı. 

Öte yandan Yeni Rektör Prof. Dr. Recep Bentli, eve baskın olayının gecesinde yaptığı açıklamada "Göreve başladıktan sonra Rektörlük olarak üniversitemizde envanter tespiti yapılıyordu. Daire Başkanlığımız benim haberim olmadan konutun Üniversitemize ait lojman ya da kirası bizim tarafından ödenen bir konut sanarak anahtarla güvenlik nezaretinde içeri girilmiştir. Konu bana iletildikten sonra bunun yanlış olduğunu, bize ait olmayan bir konuta girilemeyeceğini ifade ettim. Bu konu tamamen Daire Başkanlığımız tarafından benim bilgim dışında yapılmıştır. Eski Rektör Aysun Bay Karabulut da aradı, suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Kendisine de ifade ettim" demişti. 

KİM KUMPAS YAPMIŞ, KİM YALANCI, KİM DOĞRU GÜN YÜZÜNE ÇIKTI!

Bugün haber merkezimize gelen bir whatsapp yazışmasında olayın üzerindeki sis perdesi kalktı. 

Üniversiteden ismini vermek istemeyen biri tarafından eski rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a yollanan mesajda hem devir teslim törenini mevcut rektörün ertelediği, hem de Rektör Bentli’nin “Haberim yok” ifadesi çürütüldü. 

Aşağıda göreceğiniz yazışma 20 Eylül 2022 tarihli.

Sayın Hocam; Rektör Hocamızın “dışarıda protokol görüşmeleri olduğu için” müsait olmadıklarından size iki konu hakkında bilgi vermem konusunda talimat verdiler. 
Yarınki Devir Teslim töreni (bize dün akşam bilgi verilen) YÖK’teki Mazbata Töreni nedeni ile ilerleyen bir tarihe ertelendi, tarihi daha sonra size bilgi vereceğimizi, * Dün akşamki incelemeden sonra; mevcut konutta bulunan 4 personelin çekileceğini, envantere kayıtlı kamuya ait malzemeleri alacağımızı ve 2 gün içerisinde konutun sorumluluğunun üniversiten çıkarılacağını, iletmemi istediler.   Bu yazışmalardan anlaşılacağı üzere Rektör Bentli talimatı kendisi vermiş, Devir Teslim törenini kendisi erteletip Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u adeta tetikçi medyanın önüne atarak linç ettirmiştir. Yine Karabulut’un evini boşaltmadan gece baskını düzenleterek kamuoyu önünde itibarsızlaştırmıştır. 

KANUN 2 AY SÜRE VERİYOR!

Kamu Özel Mülkü kanununu açıp incelediğimizde en az 2 ay süreç içerisinde devri konusunda bir gerçek varken, neden 2 gün süre verilip, yangından mal kaçırırcasına akademik kimliği bir yana her şeyden önce bir anne ve kadın’ın evine baskın yapılmasının ne derece etik bir davranış olduğunu kamu oyunun vicdanına bırakıyoruz.