Reklam

Rektör Karabulut'un Başarısını Hazmedemiyorlar!

Aylardır Bazı Güruhlar tarafından Sistematik olarak karalama haberlerine maruz kalan Turgut Özal Üniversitesine bir destek de duayen gazetecilerden Remzi Hayta'dan geldi.

Rektör Karabulut'un Başarısını Hazmedemiyorlar!
Editör: Malatya Haber
06 Nisan 2022 - 23:47
Malatya Flaş Haber İmtiyaz Sahibi Remzi Hayta " Rektör Karabulut’un Başarısını Hazmedemiyorlar…" başlıklı yazısıyla üniversiteye verdiğimiz destekte yalnız olmadığımızı ve güzide kurumumuzun karalanmasına hiç bir şekilde seyirci kalmayacağını belirtti. 

İşte Remzi Hayta'nın değerlendirmeleri. 

Sayıları az olan ancak sesleri gür çıkan bir grup, gazetecilik kisvesi altında kişisel menfaatleri uğruna olduğu iddia edilen, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a tabiri caizse çok yönlü saldırırken geri planda Malatya’ya büyük zarar veriyorlar.

Malatya’nın ikinci devlet üniversitesi hayali uzun yıllar sonra Turgut Özal Üniversitesinin kurulması ile gerçeğe dönüştü. Bilim yuvası olan üniversitelerin köklü kurumlara dönüşebilmesi için üzerinden onlarca yılın geçmesi gerekiyor. Buna rağmen kurucu rektörünün ilk dönem süresi dahi bitmeden acımasızca ve mesnetsiz eleştirilere maruz kalan kurum, kamuoyu nezdinden de  prestij kaybına uğruyor. Kurulum sürecinde Malatya’nın gözbebeği olarak adlandırılan ve herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor diye dillendirilen sürecin sonunda gelinen nokta kaygı verici. Gazetecilik kisvesi altında yalan yanlış iddialarla Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, yerden yere vuruluyor. Bu haberleri yapanların amacı asla Turgut Özal Üniversitesini korumak falan değil şahsi menfaatlerini hayata geçirmek olduğu belirtilirken, Aysun Hoca’da rant kapısını her türlü saldırıya rağmen kapalı tutmaya devam ettiği için bu grup daha da çıldırıyor ve şuursuzca hareket etmeye devam ediyor.

Mahkeme süreçleri devam ettiği için ayrıntılara yer vermem mümkün değil ancak şunu ifade edebilirim; Turgut Özal Üniversitesi çiçeği burnunda bir kurumdur. Henüz kurumsallaşma ve kadrolaşma süreçlerin tamamlamış değildir. Bu süreçte art niyetten yoksun yapılması muhtemel hatalarda elbette olacaktır. Henüz kuruluş aşamasında olan bir yapıda taşların yerine oturması hiç de kolay değildir. Türlü zorluklara rağmen Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Ankara- Malatya arasında mekik dokuyarak, ikili ilişkilerini kullanarak alınması yıllar süren yatırımları kısa süre içerisinde üniversite bünyesine kazandırmayı başarmıştır. Turgut Özal Üniversitesi,  şu anda doğru adımlarla ilerlemesine ve gelişimine devam ediyor. Çok sayıda bilimsel çalışmalara ev sahipliği yaparak adını duyurmaya devam eden Turgut Özal Üniversitesi geride kalan her öğretim yılının ardından daha fazla öğrenci tarafından tercih edilen bir bilim yuvası olma yolunda ilerliyor. Öğrencilerin mutluluğu ve aidiyet duygusuna özel önem veren Rektör Karabulut, bu anlamda Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının çalışmalarını bizzat takip ediyor, öğrencilerle sık sık bir araya geliyor, bu süreçte yaşanılan aksaklıkları ivedi olarak çözüme kavuşturuyor.

İddiaların aksine Turgut Özal Üniversitesi, gelecekte adına yakışır bir bilim yuvasına dönüşebilmek için Malatya sevdalısı bir Rektörün öncülüğünde, hem de tüm çarpıtma, yıldırma ve değersizleştirme çabalarına rağmen büyümeye devam ediyor. Malatya halkı, gazetecilik kisvesi altında Rektör Karabulut’a mobbing uygulayanlara ödün vermeyecektir.  Koparılan yaygaraların elde edilemeyen ranttan ötesi olmadığı iddia ediliyor. Buda Kuruma oldukça zarar veriyor. Bizden Söylemesi…