Rektör Aysun Bay Karabulut Acemilerle Başladı!

Rektör Aysun Bay Karabulut Acemilerle Başladı!

Malatya Turgut Özal Üniversitesi açıldı açılmasına ama işleyiş amatörce ve bir o kadarda ağır işlemeye devam ediyor.

22 Ekim 2018 - 01:58 - Güncelleme: 10 Kasım 2018 - 06:07

Malatya Turgut Özal Üniversitesi açıldı açılmasına ama işleyiş amatörce ve bir o kadarda ağır işlemeye devam ediyor. Logo seçiminden tutunda, Bilim yuvasına yakışmayacak tarzda bir web sitesinin oluşu işin ne kadar amatörlerle yapıldığını apaçık ortaya koyuyor.

Sayın rektör Aysun Bay Karabulut yanlış anlamasın ama personel ve çalışma ekibi noktasında kötülerin kötüsüyle çalışmanın ne kadar büyük bir hata olacağını zamanla kendisi de şahitlik edecektir.

Creative çalışmalardan uzak ve herhangi bir dernek çatısı benzerinde derme çatma işlerin bir hayli göze çarptığı bilim yuvasına, bırakın öğrenci çekmeyi, dikkat bile çekemezsiniz. Üniversite’nin sitesinde yer alan “Tanıtım Filmi” ise tam evlere şenlik. Bir öğrenci üniversitelerin sitesine girip şartları görüntüleri ve o üniversiteye ait izlenimleri ve şehire ait bilgiler toplar ve tercihini o yönde kullanır. Bu şartlarda bir öğrenci Turgut Özal Üniversitesinin sitesine girdiğinde tıkladığı tanıtım filmini izledikten sonra yüzde 100 kapatıp başka bir tercih yapar. Bu filmi izlediğinizde ne demek istediğimizi gayet iyi anlayacaksınız.

Turgut Özal’ın Malatya için manevi değeri bir hayli fazla olabilir. Lakin bu demek değil ki isminin geçtiği bir üniversitenin tanıtım filminde baştan sona kadar Özal’ın resimleri dönecek. Ayrıca Siyasi bir fügür olan Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AKP Genel Başkanı  R. Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından bir kesit alıp AKP’nin Malatya hizmeti gibi verilmesi, her zaman uyarılan bilim yuvalarına siyasetin girmemesi tezini bir kere daha çürütüyor.

Malatya’da boşta gezen, liyakatsiz, deneyimsiz ne kadar adam varsa başta belediyeler olmak üzere iki üniversitenin birimlerine doldurarak başarı elde etmeyi bekliyorsanız, acı olarak ifade etmeliyiz ki büyük hayal kırıklığı yaşayacak ve yaşatacaksınız.

Amatör ekiple çalışmanız durumunda, nasıl ki büyük bir umutla İnönü Üniversite rektörü Ahmet Kızılay’ın göreve geldikten sonra sözlerinin ve vaatlerinin sadece bir seçim propagandası hükmünde kaldığına şahitlik ettiysek sizlerden de büyük bir yükseliş göremeyiz.

Rektör Aysun Bay Karabulut hanımefendi’yi yeni görevinde tebrik eder başarılar dileriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ümit Besen Konseri Malatya'ya Renk Kattı
Ümit Besen Konseri Malatya'ya Renk Kattı
Tunuslu Chaalali Yeni Malatyaspor'a İmzayı Attı
Tunuslu Chaalali Yeni Malatyaspor'a İmzayı Attı