Reklam
Reklam

Pütürge Şalyan Köyü Derneği Dergi Çıkardı

Malatya Pütürge Şalyan Köyü Derneği bir ilke imza atarak köyün adeta her güzelliğini ve değerlerini bir dergi altında topladı.

Pütürge Şalyan Köyü Derneği Dergi Çıkardı
Editör: Malatyadan
25 Mart 2018 - 04:42

Pütürge Şalyan Köyü Derneği bir ilke daha imza attı. Dernek Başkanı Ahmet İnanç " Köyümüzün değerlerini ve güzelliklerini, yine aynı zamanda derneğimizin etkinlikleriyle köylülerimizi haberdar etmek adına bir dergi hazırladık çok ta yararlı bir iş oldu" dedi. İnanç bundan böyle belirli peryotlarda derginin diğer sayılarının devam edeceğini belirtirken şu açıklamalarda bulundu. 

Derneğimizin sosyal faaliyetleri kapsamında çalışmalarımızı sizlerinde destekleriyle ilk gün ki heyecan ve istekle devam ettiriyoruz. Gezilerimiz, Etkinliklerimiz ve diğer faaliyetlerimizi istedik ki bir dergi altında toplayıp hem üyelerimize dağıtmak hem de derneğimizin kurumsal alt yapısını ve çalışmalarını bir çok alanda duyurmak ve tanıtmak. Bu kapsamda yönetimimde destekleriyle Pütürge Dernekleri içerisinde bir ilke imza atarak köyümüzün dergisini çıkartmak istedik. Bu güzel çalışma kapsamında içerikle alakalı bize destek olan başta derneğimizin kurucu başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gaziosmanpaşa Belediyesi, Pütürge Belediyesi, Prof. Dr. Ramazan Özdemir, köyümüzün tarihçesi konusunda bize destek olan Emekli Öğretmen Abdullah Altay'a derneğimizin kuruluş aşamasından bu zamana kadar ki sürece rehber olan Mustafa İlter'e, Derneğimiz de kuruluşundan bu güne kadar başkanlık yapan ve yönetiminde bulunan, maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen tüm üyelerimize teşekkür ederiz. 

Dergimizin ilk sayısı olması münasebetiyle eksik yada kusurlarımızın olabileceği düşüncesiyle şimdiden özür dileyerek anlayışla karşılayacağınızı ümit ederek ve yine ikinci sayımıza gerek duyulması ve taleplerin oluşması durumunda bu yayın organımız devam edecek.