Reklam

Pütürge'deki Olay'a Malatya Valiliğinden Açıklama

Pütürge İlçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan bir personelin Türk Bayraklı Sosyal Medya Paylaşımı için Pütürge Kaymakamlığı tarafından soruşturma açılmış gün içerisinde haberini paylaşmıştık.

Pütürge'deki Olay'a Malatya Valiliğinden Açıklama
Editör: Malatya Haber
23 Kasım 2021 - 20:26
Pütürge'de açılan soruşturma için Malatya Valiliği bir yazılı açıklama yaptı. Valilik Pütürge Kaymakamlığının açıklamasını paylaştı. Açıklama'da şu ifadeler yer aldı. 

İlimizdeki bazı internet sitelerinde yapılan haberlere ilişkin açıklamamızdır:

Pütürge İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan bir personelin Türk Bayrağı önünde fotoğraf paylaşmasıyla ilgili olarak disiplin soruşturması açıldığı iddiaları üzerine işbu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Jandarma personeline, T.C. Jandarma Genel Komutanlığının ilgili emri gereği “her ne sebeple olursa olsun sosyal medyada kurumsal hesaplar dışında üniformalı olarak fotoğraf ve görüntü paylaşılmayacağı” talimatına aykırı hareket nedeniyle soruşturma başlatılmıştır.

Aynı Talimatta emredildiği gibi resmi üniformayla fotoğraf paylaşımı şahsi güvenliği zaafiyete uğratabilecek durumlar yaratabilmekte olup tüm personel bu konuda daha dikkatli olunması açısından uyarılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.