Reklam

Pütürge'de Müşahitlerimiz Katledilmiştir

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malatya'nın Pütürge ilçesinde, partisinin 2 üyesinin sandık başında silahlı kavgada öldürülmesine tepki gösterdi.

Pütürge'de Müşahitlerimiz Katledilmiştir
Editör: Malatyadan
31 Mart 2019 - 16:23
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malatya'nın Pütürge ilçesinde, partisinin 2 üyesinin sandık başında silahlı kavgada öldürülmesine tepki gösterdi. Karamollaoğlu, "Yaşanan olay basit bir husumet değil, sandık başında açık oy kullandırılmak istenmiş ve bu duruma itiraz eden müşahitlerimiz katledilmiştir" dedi.

SP lideri Karamollaoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Malatya'nın Pütürge ilçesinde, partisinin 2 üyesinin sandık başında silahlı kavgada öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Saldırıya tepki gösteren Karamollaoğlu, 'Malatya Pütürge'de AK Parti adayının yeğeninin saldırısı sonucu biri sandık görevlisi diğeri müşahit iki partilimiz vefat etmiştir. Yaşanan olay basit bir husumet değil, sandık başında açık oy kullandırılmak istenmiş ve bu duruma itiraz eden müşahitlerimiz katledilmiştir. Alacağınız birkaç fazla oy yerin dibine batsın. Bu elim hadisede hayatını kaybeden kardeşlerimiz Hasan Aktaş ve İlyas Aktaş'a Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum' dedi.

ÖMER ÇELİK: "BUGÜNE DAHA FAZLA ACI KARIŞMASIN"

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye'nin her tarafındaki kardeşlerimiz, vatandaşlarımız, lütfen bu şekilde, böyle çatışma çıkaracak kavga ya da benzeri olaylara sebebiyet verecek olaylardan uzak duralım. Herhangi bir şekilde bugüne daha fazla acı karışmasını istemiyoruz." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Rektör Aysun Bay Karabulut ile Özel Röportaj
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti
Malatyalı Bakan Gürdal Akşit Vefat Etti