• Reklam
Prostat Kanseri Tedavisi - Prostat Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Prostat Kanseri Tedavisi - Prostat Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Prostat Kanseri Tedavisi ile ilgili olarak erkeklerde meni üreten bir bezdir. Vücutta bulunan hücreler düzenli bir şekilde çoğalarak kendini yenilemektedir.

10 Ağustos 2017 - 17:27 - Güncelleme: 11 Ağustos 2017 - 14:24

Prostat Kanseri Tedavisi ile ilgili olarak erkeklerde meni üreten bir bezdir. Vücutta bulunan hücreler düzenli bir şekilde çoğalarak kendini yenilemektedir. Ancak bazı nedenlerden dolayı hücre çoğalması kontrol edilememektedir. Kontrol edilemeyen bu çoğalmayla birlikte oluşan hücreler, birikme sonucu tümör oluşturmaktadır. Bu tümörlerin bir bölümü çoğaldığı yerde kalmaktadır. Ancak bir kısmı başka organlara yayılarak tahrip edebilmektedir. Bu tümörler kötü huylu tümörler ya da kanser diye adlandırılmaktadır. Prostat organına yayılan tümörler ise Prostat Kanserine neden olmaktadır.

Prostat Kanseri Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Günümüzde geliştirilen Modern tedavi yöntemleri ile prostat kanseri tedavisi, erken fark edildiği zaman tedaviden başarılı sonuç alma olasılığı oldukça yüksektir. Ancak kanser gelişimi geç fark edildiyse, tedaviden olumlu sonuçlar alabilmek oldukça zorlaşacaktır. Düzenli olarak kontrol testleri ve ilaç tedavileri kanserin her aşamasında oldukça önemlidir. Aynı zamanda Focal One tedavi yöntemi ile prostat kanseri tedavisi başarılı sonuçlanabilmektedir. Tümörlerin yayılması sonucu oluşan kanser hastalıklarının çoğu ölümle sonuçlanabilir. Kanserin diğer organlara zarar vermesiyle birlikte organ işlevini kaybeder ve dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir.

Prostat Kanseri Tedavisi Öncesi Prostat Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Prostat kanserinin en büyük nedenlerinden biri, yaş ilerledikçe vücut direncinin düşmeye başlamasıdır. Direncin düşmesiyle birlikte, yapısal olarak zayıf bir organ olan prostat, daha riskli bir organ durumundadır. Ancak bu hastalık yaşı ilerlemiş tüm erkeklerde görülmemektedir. Prostat kanseri, yavaş gelişen bir hastalık olduğu için çok fazla belirti göstermeyebilir. Hastalık ilerledikçe ve zamanında Fokal Terapi uygulanmadıkça, idrar yolları tıkanarak bazı belirtiler görülmeye başlar. Bu belirtiler, idrar yaparken aşırı zorlanma, idrarın çok sık gelmesi ve rahatsız edici bir şekilde idrara çıkma isteği, ara ara idrarda kan görülmesidir. Bu belirtiler prostatın büyümesiyle birlikte ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte, tümörün yayılması durumunda bel ağrısı ve kilo kayıpları başlar.

Prostat Kanseri Tedavisi Sırasında Prostat Vücuttan Alınabilir mi?

En son çare olarak, prostat kanseri tedavisi olumlu sonuç vermiyorsa, tümör ameliyatla alınmaktadır. İlerlemiş prostat kanseri, cerrahi müdahale ile tedavi edilebilmektedir. Bunun nedeni ise prostat kanseri tedavisi sırasında sadece tümör değil prostatın da alınması gerekmektedir. Prostatın alınması erkeklerin normal yaşantısına devam etmesine engel değildir ancak bundan sonraki aşamalarda daha dikkatli bir yaşam gerekmektedir.

Facol One İle Prostat Kanseri Tedavisi Nedir?

Facol One prostat kanseri tedavisi, çevredeki dokuya hiç bir şekilde zarar verilmeden, dokunun pıhtılaşmasını sağlayan ultrason teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde organlara hasar verilmeden kanser dokusuna müdahale edilebilmektedir. Facol One prostat kanseri tedavisi ile hastanede kalma zamanı oldukça kısadır. Aynı zamanda iktidarsızlık gibi sorunlar ortaya çıkmamaktadır. Facol One prostat kanseri tedavisi, tek bir oturumla tamamlanabilmektedir. http://www.andromed.com.tr/prostat-kanseri-tedavisi sayfasını inceleyerek, prostat kanseri tedavisi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Gürkan Adil Gevrek'in İstifasını İstedi
Başkan Gürkan Adil Gevrek'in İstifasını İstedi