Prof. İbrahim Gezer Yeşiltepe Eğitim Derneğine üye oldu

Prof. İbrahim Gezer Yeşiltepe Eğitim Derneğine üye oldu

Malatya'nın en çalışkan Eğitim Gönüllü ordusu Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) her geçen gün büyümeye devam ediyor.

13 Aralık 2014 - 14:17

Malatya'nın en çalışkan Eğitim Gönüllü ordusu Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu oluşumun gerçek eğitim sevdalılardan oluştuğunu gören bürokrasi tek tek üye olmaya devam ediyor.

 

Fırat Kalkınma Ajansı Başkanı ve Bilsam kurucu onursal Başkanı Prof. İbrahim Gezer, Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER)’e üye oldu.

 

GEZER, YEŞİLDER’E ÜYE OLDU

 

Gezer’in üyeliğiyle ilgili dernek binasında düzenlenen törene YEŞİLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy, Yönetim kurulu üyeleri Aytun Önal, Ramazan Kılıç Hüseyin Gökçek, Hacı Bayır, Hacı Bekir Doğan, Yeşilyurt Muhtarlar Derneği ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Süleyman Şahbaz, Seyran Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez ve çok sayıda dernek üyesi hazır bulundu.

 

TECRÜBE VE GÖRÜŞLERİNDEN HER ZAMAN YARARLANACAĞIZ

 

Şehrin tanınmış ve önde gelen isimlerinin YEŞİLDER’ e üye olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden YEŞİLDER Yönetim kurulu Başkanı Mümtaz Toy “ Sayın Gezer’in, Malatya eğitimine kattığı renkliliğin yanı sıra derinlik sağladığını da biliyoruz. Tecrübelerinden ve görüşlerinden her zaman yararlanacağız. Malatya kamuoyu; hocamızın siyasete girmesi yönünde yoğun bir telkinde bulunulmakta. Bizler de Eğitim Camiasının bir üyesi olarak, hocamızın 4. Nesil Malatyalıların temsilcisi olarak siyasette yer almasın temenni ediyoruz. İsmet Paşa, Hamido ve Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’dan sonra, 4. Nesil Malatyalıları temsil etmesinden mutluluk duyacağımızı ifade ediyor. Kendisinin ayrıca derneğimize üye olmasından da onur duyduğumuzu Malatya kamuoyu önünde belirtiriz “ dedi

 

MALATYA’DA BÜYÜK BİR UYANIŞ VAR

 

Prof. İbrahim Gezer’de yaptığı konuşmada “ Malatya’da büyük bir uyanış var. Halkımız ortak akıl içinde yer almak için dernek, vakıf gibi kuruluşlarda bir araya gelerek şehir yönetimi ve ülke yönetiminde yer almak için olağan üstü çaba gösteriyor. Bir yıldır; yüzlerce vakıf, dernek ve cemiyetleri ziyaret ediyorum. Vatandaşları dinliyor, notlarımızı alıyoruz. Hakikaten hemşerilerimiz ciddi ve önemli şeyler söylüyor.” Dedi.

 

İBRAHİM GEZER'İN NE DÜŞÜNDÜĞÜ ÖNEMLİ DEĞİLDİR

 

Gezer konuşmasını şöyle sürdürdü. “ İlçe ve köy istişarelerimizi tamamladık. Şimdi de, Malatya merkez de bulunan STK’larla istişaremizi sürdürüyoruz. Önemli olan İbrahim Gezer’in ne düşündüğü değildir. Hemşerilerimiz ne düşünüyor? İstişarelerimiz tamamlanınca ben de bir karar vereceğim. Eğer, siyasette olmam gerektiğine hükmedilirse, şimdi aldığımız notlarla birlikte yeniden bir araya gelip, birlikte yol haritasını yapacağız. Biz,İlçe, köy, mahallelerle Birlikte Malatya’yız. “ şeklinde ifade etti.

 

GELECEKTEN UMUTLUYUZ

 

Ülkenin önemli bir süreçten geçtiğini de vurgu yapan Gezer “ Yeni Anayasa, Çözüm süreci ve benzer önemli dosyaların gündemde olmasının getirdiği bir puslu hava var. Bizler, gelecekten umutluyuz. Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da bu imtihanlarından yüzünün akıyla çıkacağına olan inancımız tamdır. Milletin iradesi tüm endişelerin üstesinden gelecektir. “ dedi. ömrü boyunca eğitime ve öğrencilere hizmet etmek, topluma faydalı bireyler kazandırmak için çalıştığını anlatan Gezer, YEŞİLDER’e üye olmaktan mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x