Reklam

Prof. Dr. Recep Bentli'yi Bekleyen Tehlike!

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğüne Eski İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli atandı.

Prof. Dr. Recep Bentli'yi Bekleyen Tehlike!
Editör: Malatya Haber
17 Eylül 2022 - 19:35
Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğüne Eski İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli atandı. Bazı çevrelerin rantlarına ve çıkarlarına ters düştüğü için sabah-akşam karalama, iftira ve çamur attıkları eski rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmek lazım. Ödeneğin kısıtlı olduğu ve sürekli zorluklarla boğuşan Aysun Hoca elinden gelen çabayı sarf etti. Kendisini onurlu duruşu ve serserilere meydanı bırakmadığı için tebrik etmek isterim. Bundan sonraki akademik hayatında başarılar dilerim. 

Gelelim Recep Hocayı bekleyen büyük tehlikeye!..

Malum Malatya’nın rant ve çıkar savaşı yürüten çakal grubu şimdilerde Recep Bentli için “Senin önünü biz açtık. Bizim sayemizde seçildin. Bizim başarımızla oradasın ”  şeklinde sözlü ve yazılı güzellemeler yaptığını haber aldım. Kıymetli Hocam öncelikle yeni göreviniz için tebrik ederim. Umarım adına ve  şehrimize yakışan güzide kurumumuzda akademik anlamda önemli başarılarla bizleri gururlandırırsınız. Özellikle uyarım bazı kesimlere çok dikkat etmeniz. İsmi lazım değil Üniversite ile akşam sabah uğraşanları siz benden iyi biliyorsunuz. Kesinlikle taviz vermemeniz sizin ve kurumumuzun menfaatine olacaktır. Ehliyet ve Liyakatli bir kadro ve ekip kurup Malatya’ya yakışan işler yapacağınıza inancım tam. Henüz koltuğunuza oturmadan sosyal medyada karanlık odaklar AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’nın sözünden çıkmayacağınız konusunda ön yargılar paylaşmaya başlamış. Kurumu bir siyasi partinin yada kesimin arka bahçesine çevirmeyeceğinize inanıyorum. Tekrar görevinizde başarılar diliyorum. 

PROF. DR. RECEP BENTLİ KİMDİR?

1976 yılında Malatya 'da doğdu. İlk ve orta okul öğrenimini Malatya'da tamamladı.
1993 yılında Malatya Lisesi'ni bitirdi.
2000 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
2000-2001 yılları arasında Battalgazi Merkez Sağlık Ocağında pratisyen hekim olarak çalıştı.
2001 yılında Malatya İnönü Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı ve 2006 yılında eğitimini tamamladı.
2006-2007 yılları arasında Malatya Akçadağ Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini yaptı.
2007-2011 yılları arası özel bir hastanede çalıştı.
2011-2014 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak görev yaptı.
Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyeliği devam ederken, 2014 yılında Doçentlik unvanını aldı.
2014-2017 yılları arasında Malatya Turgut Özal Tıp Merkezinde Başhekim Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16.11.2017 tarihinde Malatya İl Sağlık Müdürü olarak atandı.
İnönü Üniversitesi yönetim kurulunun 26.12.2019 tarih ve 2019/20-1-3 sayılı kararı ile İç Hastalıkları Ana Bilim dalında Profesör kadrosuna atandı.
İç Hastalıkları alanında uzman olan Prof. Dr. Recep Bentli iyi derecede İngilizce bilen evli ve üç çocuk babasıdır.

14 Eylül 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Recep Bentli atandı.