Özhan Hem Vekilliği hem de Davayı Kaybetti

Özhan Hem Vekilliği hem de Davayı Kaybetti

Malatya Eski Milletvekili Taha Özhan medya grubumuza açtığı davayı kaybetti.

28 Haziran 2018 - 11:00 - Güncelleme: 07 Temmuz 2018 - 18:30

Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’den İstanbul’dan ithal aday olarak Malatya Milletvekili Adayı gösterilen ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kadrosunda olduğu belirtilen Taha Özhan’ın seçim sürecinde medya grubumuza açtığı dava bugün itibariyle sonuçlandı.

Kasım 2015'de AK Parti'den Malatya Milletvekili seçilen ve memlekete bir faydası olmadan görevini sonlandıran Özhan, hiç bir ajans'a bağlı olmayan ve yaptığı özel haberlerle Malatya gündemini belirleyen ve 10. yılının haklı gurununu yaşayan halkın sesi Malatyadan.com'a açtığı davadan da eli boş ayrıldı. 

Taha Özhan’ın seçimde nerede oy kullanacağı konusunda yaptığımız haber için medya grubumuza Ankara 29. Asliye Ceza Mahkemesinde açtığı dava 3 yıl sonra nihayet bugün neticeye ulaştı. Mahkeme tarafından tarafımıza berat kararı çıktı.

Bilindiği üzere o dönemler TİB (Telekominikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından istenilmeyen haberlere mahkeme yoluyla engelleme ve url kaldırma gibi baskılar yapılarak haberlerin kaldırılması sağlanıyordu. Eski vekilin haberlerini mahkeme’nin sitemizden kaldırması yetmediği gibi birde ceza davası yoluna gitmesi tamamen bezdirme ve yıldırma taktiği olarak bir kez daha kanıtlanmış oldu. Malatya için tek bir projesi dahi olmayan, Özhan önce vekilliği sonra da bize açtığı davayı kaybetti. Bir kez daha Malatyadan.com şeffaf ve doğru haberciliğini kanıtlamış oldu. Yaşasın Adalet… Yaşasın Demokrasi… Yaşasın Özgür Basın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x