Reklam
Reklam

Osman Güder; Milletimiz Daima Doğrunun Yanındadır

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, "Milletimiz her zaman doğrunun yanında yer almıştır" dedi.

Osman Güder; Milletimiz Daima Doğrunun Yanındadır
Editör: Malatyadan
21 Şubat 2019 - 16:39

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, "31 Mart'ta CHP'nin içerisinde olduğu bir gurup bir araya gelmişler amaç ne, AK Parti'yi alaşağı etmek. Başka her türlü yolu denediler ama bunu başaramadılar. 31 Mart'ta bunlar bunu başarmak için ellerinden gelen çabayı sarf ediyorlar. Gerek içeride bir araya geliyorlar gerekse dışarından desteklerini alarak Türkiye'nin ve cumhurbaşkanımızın önünü kesmeye çalışıyorlar. Bizde diyoruz ki bu millet bir bütündür. Vatanını, bayrağını seven bir millettir. O yönüyle milletimiz her zaman doğrunun yanında yer alacaktır" dedi.

Osman Güder, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim çalışmalarını sürdürüyor. Güder, seçim çalışmaları kapsamında Karaköy ve Göller Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Güder, her seçimi olduğu gibi 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimi de önemsediklerini ifade etti.

AK Parti olarak 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimin önemli olduğunu vurguladıklarını dile getiren Güder, "AK Parti olarak her defasında bu ülkeye bir şeyler kazandırma adına mücadele veriyoruz. Bu mücadelelerimiz belli odaklar tarafından engellenmeye çalışılıyor. Cumhurbaşkanımız ve liderimiz, bu engellemeleri milletten güç alarak aşıyor. Milletten desteği alarak yoluna devam etti" dedi.

Güder, Türkiye'de parlamenter sistemde sıkıntıların yaşandığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "On yılda bir darbeler oldu. AK Parti döneminde de sürekli önünü engellemek için; gerek yurt dışında Türkiye'nin, bu ümmetin düşmanı olan insanlar gerekse içeridekilerle iş tutarak, sürekli cumhurbaşkanımızın önünü tıkamaya çalıştılar. Darbe girişimleri oldu. Dolayısıyla parlamenter sistemin Türkiye'ye çok uygun olmadığı düşünüldü, bu halk kendi kendini temsil etsin, kendi kendini yönetsin denildi. Bu yönetim şekli nasıl olacak diye düşünülürken, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi getirilmiş oldu. Bunlar referandumla sizin önünüze getirildi. Sizde o gün destek vererek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni oylarınızla kabul etmiş oldunuz. Ondan sonraki süreçte de bir yıl sonrasında 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi oldu. Yeni bir sistemle Türkiye idare edilmeye çalışılıyor. Siz ne kadar sisteminizi kuvvetlendirirseniz, dışarıdaki insanların sizlere kini, hasedi, garabeti daha da artıyor. 15 Temmuz'u yaşadık, 2018'de ekonomik krizle dünya başımıza musallat oldu. Ülkemizde bir ekonomik kriz yaşatmaya çalıştılar. Rabbime hamdolsun istedikleri sonuçları alamadılar. Biz bundan elbette etkilendik. 2019 yılında ümit ediyor, inanıyoruz ki daha güzel geçecek."

31 Mart'taki yerel seçimlerin Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Güder, "31 Mart'ta CHP'nin içerisinde olduğu bir gurup, bunun yanında İYİ Parti var. İYİ Parti kimlerden müteşekkil, FETÖ terör örgütünün içerisinde yer almış oluğu bir siyasi oluşum. Bunların yanlarında kim var, PKK, HDP var. Bu ülkeyi parçalamaya çalışan, 40 bin gencimizi katleden bir terör örgütü. Bunlar bir araya gelmişler amaç ne, AK Parti'yi alaşağı etmek. Başka her türlü yolu denediler ama bunu başaramadılar. 31 Mart'ta bunlar bunu başarmak için ellerinden gelen çabayı sarf ediyorlar. Gerek içeride bir araya geliyorlar gerekse dışarından desteklerini alarak Türkiye'nin ve cumhurbaşkanımızın önünü kesmeye çalışıyorlar. Bizde diyoruz ki bu millet bir bütündür. Vatanını, bayrağını seven bir millettir. O yönüyle milletimiz her zaman doğrunun yanında yer alacaktır. Bu aşta bizimde tuzumuz olsun. İnşallah 31 Mart'ta AK Parti'yi tekrar Türkiye genelinde desteklememiz lazım. Bu Battalgazi'nin, Malatya'nın meselesi değil, bu Türkiye'nin meselesidir. Rabbim nasip ederse bizde 31 Mart'ta sizinde teveccühünüz olursa belediye başkanı olduğumuzda hizmetlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.