Reklam
Reklam

Osman Güder'den Sadaka Gibi Destek!

Dünya’yı durma noktasına getiren Çin merkezli Koronavirüs dar gelirli ailelerin ve çalışmak zorunda olan çalışanları zorlamaya devam ediyor.

Osman Güder'den Sadaka Gibi Destek!
Editör: Malatyadan
27 Mart 2020 - 13:18

Dünya’yı durma noktasına getiren Çin merkezli Koronavirüs dar gelirli ailelerin ve çalışmak zorunda olan çalışanları zorlamaya devam ediyor. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yardıma muhtaç aileler için ödeyeceği bin TL Malatya’ya bir hafta içinde ulaşacağı ve ödemelerin başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Öte yandan Sağlık çalışanlarına ve fazla mesai yapan çalışanlara yönelik Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı destek paketinin ardından belediyelerin ne gibi bir destek sunacağı merak konusu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Malatya Battalgazi Belediyesi adeta sadaka niteliğinde bir destek açıkladı.

KORONAVİRÜS TEHLİKESİ BÜYÜK MADDİ DESTEK KÜÇÜKBattalgazi Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altın alan koronavirüs (Covid-19) salgına karşı 7 gün 24 saat esasına göre bünyesinde çalışan temizlik işleri personellerinin maaşlarına ‘250’ TL ikramiye yapacağını duyurdu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, temizlik işleri biriminde çalışan personellerine müjdeyi verdi. 7 gün 24 saat esasına göre çalışan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında gecesine gündüzüne katarak ilçedeki halka açık olan her alanı dezenfekte ederek bu salgına karşı tedbirlerini üst seviyede tutan temizlik işleri personellerinin maaşlarına ‘250’ TL ikramiye yapılacak. Müjdeyi gece bir Pazar yerini dezenfekte ederken temizlik işleri personellerine veren Başkan Güder, “Gecesini gündüzüne katarak çalışan temizlik işleri personellerimizin maaşlarına 250 TL ikramiye ilave edeceğiz. Emeklerinin karşılığı değil ama onların yanında olduğumu göstermek istedik” dedi.

250 TL’lik ikramiye asgari ücretle geçim güçlüğü yaşayan çalışanları pek de memnun etmediği gelen iddialar arasında.

Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi’nin bu kapsamda ne tür bir destek yapacağı merakla bekleniyor.