Oruç Kahtalı’nın Başına Vurmuş Galiba!

Oruç Kahtalı'nın Başına Vurmuş Galiba!

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı 31 Mart seçiminde kaybedilen ilçeleri görmezden gelerek başarı elde ettiklerini vurguladı.

11 Mayıs 2019 - 01:44 - Güncelleme: 20 Mayıs 2019 - 00:53

Malatya'da Tüm ilçelerden sadece Hekimhan ve Arguvan dışında hepsini elinde bulunduran AK Parti, 31 Mart seçimlerinde Arapgir, Hekimhan, Arguvan, Akçadağ, Kuluncak gibi beş ilçeyi kaybetmesine rağmen bunu bir başarı gibi göstermesi akıl tutulması olarak yorumlandı. 

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı'nın Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi adaylarına güçlü bir rakip olmadığı için bu üç noktada oyların fazla oluşu kaybedilen ilçelerin kaybediliş mazeritinin üzerini örtmeye çalışmasına "Oruç başına vurmuş belli ki, açlık yaramamış" yorumlarının yapılmasına zemin hazırladı. 

İşte Kahtalı'nın akıl tutulması olarak yorumlanan sözleri 

"Büyük bir başarı elde ettik"

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, "Bir seçim sürecini geride bıraktık. Büyük bir başarı elde ettik. Malatya olarak  Türkiye'de önemli bir derece yaptık. Türkiye'de bugün en fazla oy alan ikinci il olmamız şuanda sayın cumhurbaşkanımız ve genel merkezimizin taktirine şayan oldu" dedi.

Milletvekili Kahtalı, 31 Mart'ta gerçekleştirilen yerel seçim sonrası AK Parti Malatya İl Teşkilatı, Yeşilyurt ve Battalgazi İlçe Başkanları ile Kadın ve Gençlik Kollarını ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x