• Reklam
MÜSİAD Malatya Kongresi’nde Ne Yaşandı?

MÜSİAD Malatya Kongresi'nde Ne Yaşandı?

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesinde neler yaşandı?

10 Şubat 2017 - 00:16 - Güncelleme: 20 Şubat 2017 - 07:42

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesinde neler yaşandı?

Siz değerli okuyucularımız için detaylı bir araştırmanın ardından ilginç noktalara ulaştık. Bilindiği üzere 26 Ocak 2017 tarihinde 16. Olağan Kongre'de Hüseyin Kalan 49 oyla seçilmişti. Fakat önceki gün MÜSİAD Genel merkezinden yapılan açıklamada seçimin yeniden yapılması kararı çıkınca kimse neler olduğu konusunda net bir bilgiye ulaşamadı. Dün basına açıklama yapan mevcut başkan Hüseyin Kalan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı fakat seçimin yenileneceği gerçeğini inkar etmedi. Yaşanan gelişmelerden Malatya kamuoyunu aydınlatmayan Kalan akıllarda soru işaretleri bıraktı.

MÜSİAD Malatya şubesine yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre seçimin usulsüz yapıldığı belirtildi. Normal şartlarda MÜSİAD Seçimlerinde temayül yoklamasından birinci çıkan adayla yani tek adayla kongreye gidilip seçilmesi gerekirken burada Ali Cengiz oyunu sergilenmiş ve Temayülden galip çıkan Hüseyin Apak'ın adaylığı ile seçime gidilmediği Hüseyin Kalan'ın birilerinin zoruyla başkan yaptırıldığı iddia edildi.

Eski başkan Mehmet Balin'in Kongrede aday olan Hüseyin Apak'ı desteklediği öne sürülürken Temayülden de Apak'ın birinci çıkmasına rağmen Hüseyin Kalan üzerinde diretenlerin amaçlarının ne olduğu bilinmiyor.  Geçmişten beri marjinal yapılanmanın merkezi konumundaki bu kurumda belli ki marjinaller yine bir oyun hazırladı. Kimlerin genel merkeze şikayet ettiğini bilinmiyor lakin amaçlarına ulaşmış oldukları aşikar. Genel Merkezin şaibelere yer vermeme adına almış olduğu kongre yenileme kararı son derece olumlu bir hamle olsa da yine aldığımız bilgilere göre seçimi kaybeden Hüseyin Apak'ın küstürüldüğü ve yenilecek olan seçimde aday olmayacağı belirtildi. Hüseyin Apak'ın bu haksızlık karşısında her hangi bir açıklama yapmaması ve kabuğuna çekilmesi şaşkınlıkla karşılandı. Malatya'da eşine benzerine daha önce rastlanmamış bir olay olarak tarihe geçen bu karmaşık kongrede bakalım Marjinaller mi galip çıkacak yoksa başka bir aday mı çıkacak?  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor İçin En Güçlü Aday
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor İçin En Güçlü Aday