Milli Bayramları Salonlara Mahkum Etmeyin!

Milli Bayramları Salonlara Mahkum Etmeyin!

Malatya Demokrat Eğitimciler Sendikası İl Başkanı Veysel Fırat 23 Nisan öncesi uygulanan statüyü eleştirdi.

22 Nisan 2016 - 01:08

Demokrat Eğitimciler Sendikası Malatya İl Başkanı Veysel Fırat son bir kaç yıldır Milli Bayramların Salonlara ve Stadyumlara mahkum edildiğini öne sürerek " Milli Bayramların Okullarda Kutlanması gerekiyor" dedi. 

 

Fırat yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelerde bulundu. 

 

Yarın Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve halktan kopuk katılımsız bir tören geçireceğiz. Statlara salonlara mahkum edilmiş bir kutlama programı zaten halka sirayet edemez ki. Valiliğimiz başkanlığındaki kutlama komitesinin yetkisini kullanarak stat törenlerini okullara yayması gerekiyordu.  Ancak böyle bir uygulama için geçit verilmedi sönük ve katılımsız bir  kutlama programa mecbur bırakıldı Malatyamız.Yarın birkaç okul program yapacak diğer okullar da kalabalığı sağlamak için orada bulunacaklar.

 

Biz DES olarak istiyoruz ki, Milli Bayramlar kutlama programları halka yayılsın ve halkla kutlansın. Atatürk anıtı önünde devlet töreni yapılarak başlasın, devlet töreni bittikten sonra da, her okul kendi bünyesinde kutlamalara başlasın. Devlet erkânı ise farklı okullara misafir olarak katılıp törenlere değer katsın.  Böyle olunca kutlamalar okul çapında yapılacak ve daha çok öğrenci etkinliklerde görev alabilecek. Öğrencilerimiz bayramı tadında yaşayacaklar. Vatandaşlarımızın okullara daha rahat ulaşmalarından dolayı bu törenlere yüzde yüze yakın bir oranda katılımı sağlanmış olacak. Böyle bir bayramı yaşamak Türk milletinin hakkıdır. Valiliklerimizden bu tür yaklaşım en azından gelecek yıldan itibaren göstermelerini bekliyoruz. 

 

Demokrat Eğitimciler Sendikası olarak tüm Türkiye’nin Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı kutluyor sevgili çocuklarımıza sevgilerimizi sunarak güzel bir gelecek diliyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x