Reklam

MHP Malatya İl Başkanı Atandı İstifa Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Malatya İl Başkanlığına atamayı gerçekleştirdi.

MHP Malatya İl Başkanı Atandı İstifa Geldi
Editör: Malatyadan
28 Mart 2017 - 19:39
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Malatya İl Başkanlığına atamayı gerçekleştirdi. Siyasi hayatı günden güne eriyen ve bölünme içerisine giren MHP'de Malatya il başkanlığına Dr. Ömer Faruk Kalı'nın atandığı bildirildi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'nde teşkilat sorumlusu Şevkat Çetin tarafından Dr. Ömer Faruk Kalı'nın Malatya il başkanlığına atandığı bilgisi verildi. Doktor Kalı yaptığı ilk değerlendirmede " Malatya'da Milliyetçi Hareket Partisinin var olduğunu göstermek amacıyla bu görevi devraldık. İl yönetimin belirlenmesinin ardından 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum süreci için çalışmalara başlayacağız" dedi.

TEPKİ OLARAK İLK İSTİFA BATTALGAZİ'DEN GELDİMehmet Erdem'in yerine Malatya il başkanlığına ataması yapılan Dr. Ömer Faruk Kalı'nın başkan olarak belirlenmesinin ardından ilk istifa haberi Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi İlçe Başkanlığından geldi.

MHP Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin bugün yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini açıkladı. MHP Malatya Merkez binasında bir açıklama yapan Şahin, MHP İl Başkanlığına Dr. Ömer Faruk Kalı'nın atanmasıyla istifa ettiklerini açıkladı. Şahin, "Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum ve Samimiyetle, sadakatle, adaletle, ilimle, cesaretle ve ahlaken yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmiş bulunmaktayım" dedi.

İstifa kararını almasındaki ana dayanağın MHP Genel Merkezi tarafından bu gün İl Başkanlığına Dr. Ömer Faruk Kalı'nın atanması olduğunu ifade eden Şahin, "İl yönetimimizin daha rahat çalışması için bu kararı almış bulunmaktayım. Malumunuz üzere seçildiğim gün yaptığım açıklamada bir dönem yapacağımı beyan etmiştim. ve bir dönemin sonuna gelmiş bulunmaktayım" dedi.

Görev sürecince hizmetlerinin partimizin menfaatleri doğrultusunda olduğunu dile getiren Şahin, "Geçmiş dönemde doğru olarak kabul ettiğimiz ve savunduğumuz düşünceler ne ise bu gün verdiğimiz kararda da bu doğru bildiğimiz gerçeklerin etkisi mevcudiyetini korumaktadır. Makro düzeyde düşündüğümüz dönüşümle ortaya çıkacak olan sinerji bu gün mikro düzeyde çıksın diye bu kararı almış bulunmaktayım. Çaba ve emek üzerine kurulan bu kutlu ve meşakkatli yolda yürürken ana ilkem ikbal ve istikbal noktasında ülkemizin geleceğin yüksek medeniyet ufkuna ulaşmasıydı. Bu ilke bu kararı almamdaki faktörlerden başka bir tanesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, çalışmalarımda bana omuz veren yönetim kurulu üyelerime, mücadele eden ve oy veren, Türk devletinin ve milletinin milli hafızası ve refleksi olan ülküdaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim. Helallik istiyorum hakkım helaldir" diye konuştu

Foto Aşağıda