• Reklam
MHK, Suat Arslanboğa’nın Sözleşmesini Fesh Etti

MHK, Suat Arslanboğa'nın Sözleşmesini Fesh Etti

Merkez Hakem Kurulundan şok bir karar geldi. Malatyalı Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın sözleşmesini fesh etti.

01 Ekim 2019 - 17:09 - Güncelleme: 10 Kasım 2019 - 17:29

Merkez Hakem Kurulu'nun önerisi ile Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Hakem Sözleşmesi fesih edildi. Gerekçe olarak MHK Başkanı Zekeriya Alp'ın hakemlerin oyuncu üzerindeki otoritesinin zayıflığı olarak iddia edildi. Beşiktaş - Başakşehir Maçındaki pasif yönetimi ile eleştirilen Arslanboğa'nın sözleşmesinin bu sebeplerle fesih edildiği spor yorumcularının ortak görüşü. Oyuncular tarafından otoritesi sarsılan hakemlerin tek tek gönderileceği gelen iddialar arasında. 

Suat Arslanboğa Kimdir?

1978 doğumlu Arslanboğa uzun yıllar profesyonel hakem olarak süper lig’de görev yapmıştır. Baba tarafından aslen Malatya’lıdır ve Malatya’da doğmuştur.

Bir röportaj’da abisinin zorlaması ile hakem olduğunu aslında hiç hakem olmak istemediğini belirtmiştir. En önemli özelliklerinden biriside cesaretidir. Cizre, Şırnak, Silopi ve Bitlis gibi yerlerde maçlar yönetmiş, fiziki gücünü ve kuvvetini buzda kros yaparak geliştirmiştir.

Hakemliğe 1996 yılında adım atmış, ilk profesyonel karşılaşmasını 26 Ağustos 2001 tarihinde yönetmiş, Süper Lig’e ise 2007 ve 2008 sezonunda çıkmıştır.

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulundan mezun olmuştur. 6 sene memleketinin takımı Malatyaspor altyasında futbol oynayan Suat Arslanboğa Tijen Hanım ile evlidir, bu evliliğinden Seher isminde bir kızı ve Yiğit isminde bir oğlu vardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x