Reklam
Reklam

Mercedes Kadir'i Malatya Öldürdü!

Malatya'nın meşhur simgelerinden biriydi. Herkesin sevgisini kazanmış 3 metrelik kavak ağacı sopasıyla Malatya'yı hergün turlayan Mercedes Kadirimizin boşluğu çok belli ediyor.

Mercedes Kadir'i Malatya Öldürdü!
Editör: Malatyadan
07 Haziran 2020 - 00:24
Malatya’nın meşhur simgelerinden biri olan ve halkın sevdiği ‘Mercedes Kadir’ lakaplı Fahri Kaydı’nın ölümü kentte hüzün havası oluştururken Devletin neredeyse bir çok kademesi ve Siyasi Parti Genel Başkanları tarafından taziye mesajları yayımlanmıştı.

Yaklaşık 3 metre uzunluğundaki kavak ağacından yapılan sopasıyla sabah, akşam kenti turlayan Mercedes Kadirimiz KOAH hastalığı nedeniyle bir kaç ay önce hastaneye yatırılmış hatta hakkında öldüğü yönünde haberler sosyal medyada yayılmıştı.

Bir defa kefeni yırtan Mercedes Kadir bu defa şanslı değildi ve kurtarılamadı. Kadir’in ölümünden sonra neredeyse tüm Malatya sosyal medya üzerinden resmini paylaşarak taziye yazıları yazmıştı. Geçtiğimiz günlerde Malatya’da bir Prof. Dr. ile sohbet ederken konu gidip gelip Mercedes Kadir’e dayandı. Mercedes Kadir için çok defa yan yana geldiğini ve keyifli sohbetler yaptığını yaptığını vurgulayan hocamız birde serzenişte bulundu. Bu konunun gündeme getirilmesi konusunda istirhamda bulunan değerli hocamız şu ifadelerde bulundu. “Malatya Mercedes Kadir’i sevmedi, aksine kötülük yaptı. Çünkü Kadir’in nefes problemini bile bile ona sigara ikram edenleri hatta ve hatta bira ve içki alanların olduğunu biliyoruz. Bir tanesi Kadir’i sevse onun adına bir kampanya başlatır ve nefes almakta zorlandığı burnunu ameliyat ettirirdi. Hem 34 yaşında bir gencin ölümüne üzülüp hemde ona daha çabuk ölmesi için sigara ve içki ikram etmek sevmekten çok kötülük etmekten başka bir şey değildir. O yüzden bu konuyu şu manşetle özetlemek isterim. İki yüzlüsün Malatya!

Değerli hocamızın bu sözlerinin ardından biraz düşününce ne kadar haklı olduğuna bizde inandık. Çünkü biz bazen iyilik yapmak isterken tam tersine kötülük yapıyoruz. Kadirimiz gitti bir daha olmayacak. Ama namı sürekli yaşayacak.