• Reklam
Mektubu Sızdıran Terörist Başına Yerli ve Milli Dedi

Mektubu Sızdıran Terörist Başına Yerli ve Milli Dedi

Seçimlere 3 gün kala İmralı Cezaevi'nden açıklama yapan terörist başı HDP'li seçmene "23 Haziran seçimlerinde tarafsız kalın” çağrısında bulundu.

21 Haziran 2019 - 02:21 - Güncelleme: 02 Temmuz 2019 - 07:29

Seçimlere 3 gün kala İmralı Cezaevi'nden açıklama yapan terörist başı HDP'li seçmene "23 Haziran seçimlerinde tarafsız kalın” çağrısında bulundu. Öcalan'ın çağrısı "Sandığa gitmeyin" olarak yorumlandı. Söz konusu açıklamaları Anadolu Haber Ajansı'nın ilk elden duyurması ise dikkat çekti.

Teröristbaşı Öcalan, şunları kaydetti:

"HDP'de vücut bulan demokratik ittifak anlayışı güncel seçim tartışmalarına taraf ve payanda yapılmamalıdır. Demokratik ittifakın önemi ikilemlere kendini angaje etmemesi, seçimlerdeki tarafsız çizgisinde ısrar etmesidir."

GÖRÜŞMEDE DİKKAT ÇEKEN İSİM

Öte yandan Öcalan'ın tarafsızlık çağrısını avukatları yerine Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan yaptı. Özcan'ın, İmralı'da bebek katili Öcalan'la gerçekleştirdiği görüşmenin ardından basın açıklaması yaptığı belirtildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Öcalan'ın sadece avukatlarıyla görüşmesine izin verildiğini belirtmişti.

HDP HESAPLARINDAN NE PAYLAŞILDI?

Öcalan'ın mesajının yayınlandığı sıralarda ise HDP'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlar dikkat çekti.

Öcalan'ın tarafsızlık mesajıyla HDP'li seçmene "sandığa gitme" çağrısı yaparken HDP hesaplarından "31 Mart'ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız" paylaşımı yapıldı. Paylaşım bebek katilinin çağrısının hemen öncesinde yapıldı.

TERÖRİSTBAŞI’NA ÖVGÜLER DİZİNCE YAYINDAN ATILDI

Bugün ortalığı birbirine katan Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Özcan Haber Türk Ekranlarında yayınlanan Nedir Ne Değildir? İsimli tartışma programına katıldı. Şaibeli ve tutarsız açıklamalarıyla kafa karıştıran Özcan son olarak Terörist başı için “ Öcalan Türkiye’nin menfaatlerini düşünen Yerli ve Milli bir şahsiyettir” açıklaması yapınca programın moderatörü Mehmet Akif Ersoy tarafından yayından atıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor İçin En Güçlü Aday
Aziz Altunay Yeni Malatyaspor İçin En Güçlü Aday