• Reklam
Mehmet Fendoğlu Hamido’nun Tırnağı Etmez

Mehmet Fendoğlu Hamido'nun Tırnağı Etmez

Hamido'nun namını kullanarak oy toplamaya çalışan yeğeni Mehmet Fendoğlu daha başlamadan kaybetti.

02 Haziran 2018 - 14:52 - Güncelleme: 12 Haziran 2018 - 17:46

Vefatının 39. Yıl dönümünde rahmet ve minnetle andığımız Malatya’nın efsanevi Bağımsız Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu (Hamido) nun yeğeni, Mehmet Fendoğlu’nun amcasının ismini zikrederek, oy devşirmeye çalışması eleştiri konusu oldu.

Sokak röportajlarından derlediğimiz bilgilere göre, “Aziz Hamido’nun Malatyalılar için buruk ve vicdanları kanatan bir hikayesi var. Şehit Hamido’nun isminin Malatyalılar için siyaset üstü bir anlam ve değeri bulunmakta. Amcasının vefatından tam kırk yıl sonra aile efradından birinin çıkıp ta bu mirasa sahip çıkmak istemesini yadırgıyoruz. Adama sorarlar, 40 yıldır, neredeydin, diye? Kaldı ki sağda solda kesin kazandın diyerek şişirmişler havasından geçilmiyor. Yahu sen Rahmetli Hamido'nun tırnağı bile etmezsin. İnşallah yeğenin bu girişimi Şehit Hamido’muzun kemiklerini sızlatmamıştır” şeklinde görüş belirtmeleri dikkat çekti.

Öte yandan bazı esnaflar “ Adam heralde garanti görüyor vekilliği havasından, cakasından geçilmiyor. Burnu havada siyasetçiyi Malatya halkı sevmez. Bu hareketler kendisine kaybettirir. “ şeklinde görüş belirtirken, geçmişte Ahmet Münir Erkal’in efsaneleşen sözüyle “ Çeketi assam” kazanırım şeklinde ifadelerin olduğu Malatya’da adamı direk al aşağı ederler. “Ne partisine güvensin, ne rahmetli amcasına, bu kadar kibir adamı bitirir” şeklinde yorumların yapılması dikkatlerden kaçmadı.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x