Reklam

MASTÖB Kendi Tüzüğünü İhlal Ediyor!

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) kongreye hazırlanıyor.

MASTÖB Kendi Tüzüğünü İhlal Ediyor!
Editör: Malatyadan
24 Aralık 2021 - 02:54
Yıllardır ne yaptığını kendisi bile bilmeyen, hangi amaca ve hangi akla hizmet ettiklerini kimsenin anlamadığı bir kurum haline getirilen Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) yine kongre kararıyla gündeme düştü. 

2011 yılında kongrede kabul edilen tüzüğe göre “ Yönetim kurulu ve Başkan en çok iki kere seçilebilir ” maddesinin üzerinden tam 11 yıl geçmesine rağmen listeyi inceleyenlerin hiç birinin bu maddeye uymadığını görecektir. Sözde aday gösterilen Nazife Özdemir MASTÖB kurulduğundan beri bir takım görevlendirmelerle varlığını sürdüren biri. Son dönemlerde Malatya Dernekler Konfederasyonu (MAKON) adı altında başka bir oluşumda bu grubun icraatlarından olmasına rağmen tabela derneği olmaktan bir arpa boy ilerleyememeleri doğru tercih olmadıkları gerçeğini maalesef değiştirmiyor.   

ADİL GEVREK ADAY OLMAYACAK!

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Başkanı Adil Gevrek ve yönetimi başkanlık koltuğu için Nazife Özdemir'i işaret etti.

Mastöb Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Genel Başkanı Adil Gevrek yeni dönemde aday olmayacağını açıklayınca Yönetim Kurulu kararıyla Mastöb'ün  başkan adayı Akçadağlılar Federasyon başkanı Nazife Özdemir oldu. Hafta sonu yapılacak olağan Genel kurulda Mastöb Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Başkanlığı yeni yönetimine kavuşacak. 

Mastöb başkan adayı Nazife Özdemir " Mastöb genel başkanımız Adil Gevrek'in aday olmamasından dolayı Yönetim Kurulu teveccühü ile kongre'de aday gösterildim. Başta bana teveccüh eden başkanımız Adil Gevrek ve yönetim kuruluna canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu görevin ağır sorumluluğunu bilincindeyim. Mastöb ailesi derin geçmişi olan bir ailedir. Kurucumuz rahmetli bakanımız Ahmet Karaaslan ile daha sonradan görev almış başkanlarımızın bizlere bırakmış oldukları emaneti layıkıyla taşıyarak Malatyamıza geçmişte olduğu gibi büyük hizmetler etmeye devam edeceğiz. Her daim olduğu gibi Mastöb Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Başkanlığı herkesin evidir, herkesin kapısıdır. " diyerek birlik beraberlik mesajı verdi. 26.12.2021 tarihinde yapılacak kongreye de herkesi davet etti.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Salon Futbol Turnuvası Başladı
Malatya'da Salon Futbol Turnuvası Başladı
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Merkeze Çekildi
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Merkeze Çekildi