Reklam

MASKİ'nin Allah Belasını Versin!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) Malatyalıları kazıklıyor mu?

MASKİ'nin Allah Belasını Versin!
Editör: Malatyadan
23 Temmuz 2018 - 13:33
Malatya’da nerede yaşıyorsanız hemen hemen her mahalle ve sokakta hatta ve hatta 3 evden birinde “Bu ay su faturam fazla geldi” sitemini ve daha fazlasını duyabilirsiniz.

Önceki dönemde başlayan furya yeni müdür Ertan Mumcu ile devam ediyor. Özellikle dağ suyu ile meşhur ilimizde suyun bu kadar faiş rakamlara vatandaşa verilmesine akıl sır erdirmek mümkün değil.

Yine sosyal medya üzerinden kendisine gelen faiş faturasını paylaşan M.Ş. isimli sitemli vatandaş. “Allah aşkına biri MASKİ’ye dur desin artık. Bir aile bu kadar su tüketebilir mi? Kayıtlarında mevcuttur. Eski su sayacını az yazıyor diye söküp yeni sayaç taktılar, şimdi gerçekten istedikleri gibi çok yazan bir sayaç takılı, işte fatura meydanda... Allah belanızı versin!” diye paylaşım yapıyor. 104 TL su tüketim bedeline karşılık 94 TL Atık su bedeli kainlerin bile anlayamayacağı kadar derin sırlar barındıran bir konu olsa gerek. Şimdi Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı olan MASKİ yetkilileri ve başındaki müdür Ertan Mumcu’ya soralım bu mu hizmet. Bu mu memnuniyet. Vatandaş bela okuyor kardeşim siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Her gün şu ilçeye milyonluk yatırım mailleri bültenleri atmak yerine vatandaşın kabarık faturalarını düzeltin. Hayır duası alın. Daha başarılı olursunuz…