• Reklam
Malatyalı Kemal Sunal Kabri Başında Anıldı

Malatyalı Kemal Sunal Kabri Başında Anıldı

Yeşilçam'ın en komik ismi, Malatyamızın Gururu Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, vefatının 18. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

03 Temmuz 2018 - 16:25 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 15:12

Yeşilçam'ın en komik ismi, Malatyamızın Gururu Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, vefatının 18. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

O kadar temiz, saf ve sevgi dolu bir yürekti ki samimiyetini ve duygularını ortaya koyduğu başarılı senaryolar günümüzde bile güncelliğini korudu. Hala izleyen insanların yüzünde tebessüm bırakmaya devam ediyor. Büyük Usta Kemal Sunal için memleketi Malatya’da programların ve anma etkinliklerinin olmaması bu şehrin bir ayıbı olarak yıllarca devam etmeye devam ediyor. Sadece ismini bir yerlere vermeyle böyle değerlere sahip çıkılmıyor.

Mustafa KIZGINYÜREK / Seda ÖNCELER

Türk sinemasının gülen yüzü ‘İnek Şaban' lakaplı usta oyuncu Kemal Sunal, ölümünün 18. yılında dualarla anıldı. 56 yaşında hayatını kaybeden Kemal Sunal için Zincirlikuyu'da bulanan mezarı başında düzenlenen anma merasimine eşi Gül Sunal, kızı Ezo, oğlu Ali ve gelini Nazlı Kurbanzade ile aile yakınları, okul arkadaşları ve sevenleri katıldı.

Merasim sonrası açıklama yapan Gül Sunal, “18 yıl bitti. Konuşamıyorum ama her geçen yıl özlem daha da artıyor. Fakat filmlerinin oynaması, genç, küçük hayranlarının artması tek tesellimiz. İnanıyorum ki Kemal uzun yıllar yaşayacak ama bizim evimiz de babamız yok. Bu açıdan çok çok üzgünüm ve bu üzüntüm hiç bitmeyecek” dedi.

"ÇOK ÖZLEDİM"

Merhum sanatçının oyuncu oğlu Ali Sunal, mezarlığa geçtiğimiz aylarda dünya evine girdiği Nazlı Kurbanzade ile birlikte geldi. Gazetecilere duygularını paylaşan Ali Sunal, “Her 3 Temmuz ve 11 Kasım' da ne kadar büyük bir aile olduğumuzu görüyoruz. Biz Türkiye olarak, Türkiye'yi kalbinde yaşatan insanlar olarak kocaman bir aileyiz. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmıyorlar. Babamı ölümsüzleştiriyorlar. Buna vesile olan siz basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. 18 yıl geçti, babamı çok özledim. Bu özlem dinmeyecek ama bıraktığı eserlerle avunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 "TANIMAK İSTERDİM"

Ali Sunal'in eşi Nazlı Kurbanzade ise “Benim için çok duygusal bir an. Tanımak isterdim. Allah rahmet eylesin. Keşke yanımızda olsaydı” şeklinde konuştu.

GENÇLİK FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

18. ölüm yıldönümünde anılan Kemal Sunal'ı okul arkadaşları da unutmadı. Sunal'ın Vefa Lisesi'nden okul arkadaşı olan Taner Özkan, merhum sanatçıya ait fotoğrafları gazetecilerle paylaştı. Anma sonrası helva dağıtıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x