• Reklam
Malatyalı İş Adamı Şaban Taçyıldız Vefat Etti

Malatyalı İş Adamı Şaban Taçyıldız Vefat Etti

Malatya'nın tanınmış şahsiyetlerinden Şaban Taçyıldız vefat etti.

23 Temmuz 2019 - 15:58 - Güncelleme: 03 Eylül 2019 - 04:07

Malatya'nın tanınmış şahsiyetlerinden ve Malatyalı olduğunu her yerde gururla söyleyen Malatya Eğitim Vakfı (MEV) eski Başkanı ve aynı zamanda MEV’in Yönetim Kurulu Üyesi sevilen Malatyalı hemşerimiz Şaban Taçyıldız 73 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören Taçyıldız Hakk'ın rahmetine kavuştu. 

Merhum'un cenazesi yarın 24 Haziran Çarşamba günü ikindi namazına müteakip Bakırköy Ataköy Camisinde kaldırılacaktır. Topkapı mezarlığında defnedilecektir. 

Merhum bir röportajında şu ifadeleri kullandı. 

Ben Malatyalıyım. Malatya’nın Yeşilyurt kasabasındanım. Orada doğdum, 7 yaşına kadar orada yaşadım. Daha sonra şehre taşındım. Ardından yıllarca Malatya’da kaldım sonra İstanbul’a geldim.

Malatya benim doğduğum, çocukluğumun ve gençlik dönemimin geçtiği yerdir.  Malatya bana arkadaş, dost, akraba ve yakınlarımla beraber geçirdiğim yılları anımsatır. Malatya gerek kültür dokusu gerekse şehircilik anlamında Türkiye’ye önder olan şehirlerden biridir. Malatyalı olmaktan gurur duyuyorum, onurlanıyorum. Malatya’yı sevdiğimi, Malatyalı olduğumu her yerde göğsümü gere gere söylüyorum.

Başsağlığı

Merhum Şaban Taçyıldız'a Allah'tan rahmet Kederli Ailesine Sabırlar Dilerim

Murat Karakoç  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Fırıncılar Büyükşehir İle Sıkıntılı!
Malatya'da Fırıncılar Büyükşehir İle Sıkıntılı!