Reklam

Malatyalı Derviş Ali Kılıç Hayatını Kaybetti

Malatyalı eski bürokrat ve siyaset adamı, Makine Mühendisi Derviş Ali Kılıç, Ankara’da vefat etti.

Malatyalı Derviş Ali Kılıç Hayatını Kaybetti
Editör: Malatyadan
22 Şubat 2016 - 01:53
Malatyalı eski bürokrat ve siyaset adamı, Makine Mühendisi Derviş Ali Kılıç, Ankara’da vefat etti. Derviş Ali Kılıç, Yüksek İhtisas Hastanesi’nde kalp yetmezliği tedavisi görüyordu. Kılıç’ın cenazesinin, 22 Şubat Pazartesi günü Ankara Kocatepe Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak namazın ardından Ankara Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi. 67 yaşında vefat eden Kılıç, evli ve 3 çocuk babası. Eski Cumhurbaşkanı, AP ve DYP'nin eski genel başkanı Süleyman Demirel'in, yakın çalışma arkadaşı olan Derviş Ali Kılıç, uzun seneler Adalet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı yaptı.
 Adalet Partisi (A.P ) ve Doğru Yol Partisi (DYP) den Malatya milletvelili adayı da olan Kılıç, Ankara'nın nabzını ve seçim çalışmalarını iyi bilen bir siyasetciydi. Emlakbank'da uzun zaman genel müdürlük de yapan Kılıç, Ankara'da işi sıkışan Malatyalılara yardımcı olarak deyim yerindeyse babalık yaptı.  

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

 Değerli Malatyalı İşadamı Dava adamı Sayın Derviş Ali Kılıç'ın vefat haberi bizi derinden üzmüştür. Bu vesileyle merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Malatyadan Basın Yayın Grubu