Malatyalı Ahmet Özal’dan AKP İçin Şok Sözler

Malatyalı Ahmet Özal'dan AKP İçin Şok Sözler

AKP'ye desteği ve yakınlığı ile bilenen 8'nci Cumhurbaşkanı Malatyalı Merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal Seçimi değerlendirdi.

04 Haziran 2018 - 04:11

AKP ve Erdoğan'ın en büyük destekçilerinden Ahmet Özal ilginç yorumlarda bulunarak 24 Haziran seçimleri için fikrini açıkladı.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın büyük oğlu Ahmet Özal. İş adamı, eski siyasetçi ve milletvekili. Gençler onu sosyal medya caps’lerinden tanıyor. AKP’ye yakın duruşuyla ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a desteğiyle bilinen Ahmet Özal dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Ahmet Özal “İkinci tura büyük ihtimalle Muharrem İnce kalır” dedi.

İşte o röportajdan bir bölüm…

24 Haziran seçimiyle ilgili öngörünüz nedir?

Bir önceki seçimlerden daha farklı ve zor geçeceği kesin. Öncesinde sadece iki aday varken, şimdi altı aday var ve parti ittifakları söz konusu. Bu da oyların dağılacağı anlamına geliyor. İkinci tura büyük ihtimalle Muharrem İnce kalır. Meral Akşener’in kalacağını düşünmüyorum. Meclis aritmetiğine gelince, HDP barajı aşarsa AK Parti ve MHP çoğunluğu sağlayamaz.

Var mı seçimlerde desteklediğiniz bir aday?

O bende kalsın. Ama Tayyip Erdoğan’ı zamanında çok destekledim. Mesela 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi’nin İstanbul adayıydı, hiçbir televizyon kanalı kendisini ekrana çıkartmıyordu. Sahibi olduğum Kanal 6’ya Tayyip Erdoğan’ı 7-8 kere çıkardım, 2’şer saatten. O seçimi 1 buçuk puanla kazanmasında tahmin ediyorum Kanal 6’nın çok etkisi oldu. O yıllarda Türkiye’nin bir numaralı kanalıydı.

Günümüz Türkiye’sini nasıl buluyorsunuz?

“Bugün Türkiye’de daha çok demokrasi, daha çok serbestlik var” diyor ya Tayyip Bey, bunu gerçekten yapmaları lazım. Atatürk CHP’yi kurduğu zaman 6 okla kurmuş. Bir ok daha ekleyin, demokrasi oku... Atatürk bu partiyi kurduğunda demokrasi sadece İngiltere ve Amerika’da konuşuluyordu. Bugünkü gibi bir kavram değildi.

Bugün AK Parti’de demokrasi var mı?

Ben olduğuna çok inanmıyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x