Reklam

Malatyadan.com 12. Yılını Buruk Kutluyor!

Malatyadan Basın ve Medya Grubu 12'inci yılını buruk kutluyor.

Malatyadan.com 12. Yılını Buruk Kutluyor!
Editör: Malatyadan
14 Kasım 2020 - 21:39
Merhaba Değerli Malatyadan.com okuyucuları.

Bugünlerde buruk bir süreç yaşasak da bazı değerleri ve önemli günleri geçmeden olmuyor. Sitemiz yayın hayatının 12. Yılını kutluyor. Bu vesile ile hem neler yaptığımızın brifingi hem de bazı yanlışlardan dolayı siz değerli okuyucularımızdan özür mesajı içeren bir yazı kaleme almayı uygun gördük.

Evet, dile kolay 12 yılın sadece son iki yılında ancak faturalarımızın ödeneceği miktarda destek alsak da 10 yılı meşaketli zorlu ve maddi açıdan cepten harcadığımız bir süreç geçirdik. Hobi de olsa kim zarar ettiği yada cebinden harcadığı bir işi yapar ki?

Bizimki sadece düzenin değişmesi, hırsızın, yolsuzun, yanlış yapanın ifşa edilmesi ve memleket menfaatine bir uğraş olduğu için bu yorucu işi hakkıyla yerine getirmeye çalıştık. Onlarca mahkeme, onlarca davadan tek bir ceza almadan başa çıktık. Çünkü doğru birdir ve her yerde aynıdır. Son yıllarda eleştiri konusu haline gelen Adaletin hala düzgün çalışan yönlerinin olduğu bizi bir nebzede olsa mutlu etti.

Davaların yanısıra vekil kardeşi, Oda Başkanı, Siyasetçisi, İş Adamı, Soytarısı vs. aldığımız tehdit telefonları ve engellediğimiz sosyal medya hesaplarının zaten haddi hesabı yok.

Eğer kimseye eyvallahınız yoksa “ it ürür kervan yürür ” deyimiyle yolumuza devam ettik. Malatya okuyucusu medya’yı çok iyi analiz eden ve kimin takip edilip edilmeyeceğini çok iyi bilen kimselerden oluşuyor. Google Analitik raporlarındaki istatistiklerden eğitim düzeylerinden yaş gruplarına gösterilen verileri gördükçe işe daha sımsıkı sarıldık. Elit ve eğitim düzeyi yüksek kimselerin kanalımızı takip etmesi bizleri ayrıca onurlandırdı. Gelin görün ki herhangi bir ajansa aboneliğimiz olmadığı için sürekli güncel haberler veremedik. Haber değeri taşıdığına inandığımız konuları özgün bir şekilde sizlere yansıtmaya çalıştık. İyi yada kötü bu bir varoluş ve en azından bir kimsenin haksızlığa uğradığında müracaat edeceği bir basın yayın organının var olduğunu bilmesi açısından bizim açımızdan son derece önemlidir. Hele ki şu havuz medya ve herkesin hükümetten korktuğu süreçte böyle basın organları adeta mumla aranıyorken var olmak gerçekten büyük özveri isteyen bir olaydır.

Yanlış yapmadık mı? Tabi ki de yaptık.

Örnek verecek olursak Malatyamızın güzide kurumlarından İnönü Üniversitesi rektörlük seçimlerinde yanlış adayı destekleyerek kazanmasını ve sürecin daha kötü yönetilir bir şekle gelmesinde  ve marka değerinin düşmesinde payımız var bu birinci özürümüzdür.

İkinci özürümüz ise yine Malatyamızın önemli kurumlarından Ticaret Sanayi Odası Seçimlerinde yanlış adaya destek vererek tabiri caizse gideni aratır hale getiren şahsın kazanmasında rol oynadık. Medya yanlış yapmaz mı? Bal gibi de yapar. İşte bu iki örnekten dolayı her ne kadar vicdanımız sızlasa da son yıllarda ülkemizde alışagelmiş durumdan “ kötünün iyisi ” pozisyonundan bizde şehir olarak nasibimizi aldık. Eskiden hep denir di ya “ Malatya Neden Bir Kayseri, Bir Gaziantep, Bir Ankara olamıyor ” seçimlerden işte! Bugün Malatya’da koltukta olan başkan, müdür, kim varsa gözünüzde canlandırın ve hangisinin görevinin hakkını verdiğine vicdanen inanın, kanaat getirin. Eminim bir çoğunuzla iç sesimiz aynı ama maalesef durum bu.

Anlatacak onca sorun var ki! Nereden başlasam, nereden bitirsem?

En iyisi bu salgın sürecinde umutları kaybetmeden, sağlığımıza dikkat edelim temennisiyle kapatmak. Ekonomi de düzelir, siyasette değişir, başkanda değişir ama sağlık gitti mi gelmez.

Lütfen dikkatli olalım bu covid belasından kurtulmak için hepimizin özverili davranması gerekiyor.

Bir başka yıl dönümünde ölmez sağ kalırsak yine dertleşmek üzere hoş kalın hoşçakalın…

Allaha emanet olun.