• Reklam
Malatya Valisi Mustafa Toprak Sanat Adasında

Malatya Valisi Mustafa Toprak Sanat Adasında

Malatya’ya gelenlerin ilk uğrak yerlerinden birisi olan Sanat Adası’nı, bir süre önce göreve başlayan Malatya Valisi Mustafa Toprak da ziyaret etti.

07 Eylül 2016 - 02:06

Malatya Sanat Adasını gezen Vali Mustafa Toprak için Sazı Eline Alan Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli türkü söyleyerek renkli görüntü oluşturdu. 

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Genel Sekreter Ercan Turan, İl Müftüsü Ümit Çimen, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ve bazı daire başkanlarının da eşlik ettiği ziyaret sırasında, Sanat Adası üzerinde bulunan Sanat Galerisi, Sanat Sokağı, Gençlik Merkezi ile Kent Konseyi gezildi.

 

" Yıllık 5 bin kişi sertifika alıyor "

 

Ziyaret sırasında Sanat Adası üzerinde bulunan unsurlar ile burada yapılan etkinlikler hakkında Vali Mustafa Toprak’a bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, merkez ile birlikte Malatya genelinde 20’nin üzerinde farklı noktada kurs ve eğitim verildiğini söyledi. Sanat Galerisi içerisinde 32 farklı branşta kurslar düzenlendiğini belirten Başkan Çakır, “Burada yıllık 5 bine yakın kişi sertifika alıyor. Kurslarımızın bir kısmı hobi, bir kısmı sanatsal amaçlı. Ayrıca liseye ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz var. Birçok alanda sanatsal faaliyet yapılıyor. Yapılan bu faaliyetlerle ilgili öğrencilerimizin zaman zaman sergileri oluyor. Gençlik merkezimizdeki öğrencilerimizin bir yandan salon sporlarıyla uğraşırken, bir yandan kitap okuma, tanışma ve istişarelerde bulunma fırsatları oluyor. Kent konseyi meclisinde kadınlarımızın, gençlerimizin kendi içerisinde yaptığı çalışmalar var. Sanat merkezi gerçekten önemsediğimiz bir mekân.Şu anda ilimizin 23-24 farklı noktasında bu kurslarımız devem ediyor. Merkezde de sanat galerisi etrafında kültür evinden, gençlik merkezine kadar, kitap kafelere kadar, burası adeta bir sanat adasına dönüştü” dedi.

 

" Hayatımın en güzel günlerinden birini yaşıyorum "

 

Vali Mustafa Toprak ise Sanat Adasına hayranlığını belirterek, ‘mükemmel bir alan’ olarak tarif etti. Ziyaret sırasında hayatının en güzel günlerinden birini yaşadığını belirten Vali Toprak, “Çünkü burada 7 den 77’ye her yaş grubunun, gençlerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin, toplumda birbirimize dokunmamız gereken yaş gruplarının istifadesine yönelik olarak hazırlanmış mükemmel bir alan” dedi.

 

Bugüne kadar değişik yerlerde görev yaptığını ve oralarda da güzel çalışmalar olduğunu kaydeden Toprak, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından birarada yapılan Sanat Merkezi, Sanat Sokağı, Kent Konseyi ve Gençlik Merkezi sayesinde insanlarla güzelliklerin buluşturulduğunu söyledi. Vali Toprak özetle şunları söyledi:

 

Etkinlikler insanları ruhen ve fiziken yeniliyor

 

“Sosyal belediyeciliğin öne çıkan yönü budur: Kültürel, sanatsal noktalarda kurslarla vatandaşlarımızı sadece bu merkezde değil, şehrin her ücrasına ulaşılabilir noktalarında bu ortamları oluşturabilmek. Gençlerimiz, emeklilerimiz, engellilerimiz, tüm yaş gruplarında sanat merkezindeki kurslardaki aktivitelere katılıyorlar. Adeta emekliler için baktığımızda oradaki arkadaşlarımızın hissiyatını aldık. Diyorlar ki ‘biz evde bunalıyorduk, sıkılıyorduk. Sosyalite noktasında insanlarımızla işbirliği, temas noktasında kursa geldik, ben adeta yeniden doğdum. Burada kendimi geliştiriyorum, çocuklarımı ve evime daha iyi bir noktada gayret etmenin de etkinliğini burada aldım’ diyor. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP'li Başkan AKP'li Battalgazi Belediyesini Eleştirdi
AKP'li Başkan AKP'li Battalgazi Belediyesini Eleştirdi
Malatya'da Tam Gün Su Kesintisi Yaşanacak!
Malatya'da Tam Gün Su Kesintisi Yaşanacak!